Concurs: La ce fel de vacanta de vara visezi?

Vacanta, soare, plaja, piscina, relaxare... Ca sa va bucurati de toate in sezonul estival si sa nu va tina pielea, va invitam la concurs alaturi de Farmec!

Pentru a castiga unul dintre cele trei seturi de premii, tot ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti aici pana pe 15 iulie la intrebarea:

La ce fel de vacanta de vara visezi? Ce ti-ar placea sa faci si pe unde te-ai plimba?

Premiem cele mai interesante trei raspunsuri cu un set format dintr-o emulsie de plaja SPF 10un lac de unghii Disco (mov), un ulei bronzant SPF 6 si o emulsie autobronzanta.

Multa bafta!

161 răspunsuri:
| iKeel a răspuns:

Eu... Mă gândesc să mă duc pe plaja cu prietenii şi să stăm acolo 2 săptămâni, ne dau părinţii bani, mai iau din alocaţia mea, facem grătar, chestii. xD

| Didi908 a răspuns:

Mi-ar placea o vacanta in Brazilia pentru ca iubesc foarte mult tara si stiu si portugheza! Mi-ar placea sa vizitez cam ce este mai important, mi-as face poze si mas lauda! Vreau sa ma relaxez si sa dansez pe ritmuri braziliene pentru ca le iubesc muzica si limba! love struck

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Vacanța de vis, în viziunea mea, vacanța perfectă este la munte.mi-ar surâde ideea unei promenade în Alpi îmbinând utilul (învățarea despre cultura străinilor) respectiv plăcutul (țară nouă, relaxare, bronz). după cum spunea un general francez "cum poți descrie o țară care produce 265 feluri de brânză?". Strălucitoarele bulevarde ale Parisului, croissant-ul și cafea sau contrastul gastronomic/climateric să fie ceea ce mă atrage atât de mult? Revenind în țară, cu o companie plăcută te simți bine în orice punct al globului te-ai situa, iar soarele și bronzul sunt gratuite.

| wyla a răspuns:

Eu visez la o vacanta in Paris ( orasul dragostei ) sa vizitez Turnul Efel etc.

| JstGeorge a răspuns:

Eu de la 4 ani visez sa ma duc la"Ritz Carlton". un hotel super. si ce spune russo e super, dar asta e ca in rai

| BBEgirl a răspuns:

Vacanta perfecta pentru mine reprezinta privitul rasaritului si apusului de soare impreuna cu iubitul meu pe o plaja linistita cu nisip fin.

| Slendăriț a răspuns:

Pentru mine nu conteaza unde ci ce fel este acolo.

| Mandy693 a răspuns:

La una in care sa colind toata tara cap coada nu mas plictisii niciodata

| DevilBot07 a răspuns:

Pentru mine o vacanta perfecta ar fi una relaxanta.Ma si imaginez tolanita la soare, incercand sa ma bucur intens de fiecare minut petrecut cu familia. Eu sunt o persoana caruia ii place mult natura. Iubesc natura. Si in vacanta, bineinteles as admira albastrul toporaşilor oglindit în cer, zâmbetul bun al bătrânului soare, (chiar daca el aduce si unele neplaceri, cum ar fi insolatia ). Mie, sincer, cred ca m-as vedea la mare, si mi-ar placea sa aud, chiar si acolo, cantecul suav al trilurilor neobosite, si mi-ar placea sa fiu aproape de frunzele proaspete care sunt ca nişte fluturi verzi şi catifelaţi. Ohhh! ma si imaginez acolo...
In concluzie, pentru mine o vacanta perfecta ar fi aproape de valurile jucause ale marii si in acelasi timp aproape de prietenoasa natura.

Va doresc o vacanta placuta tuturor, plina de bucurii. happy

| gabi13579 a răspuns:

Visez la o croaziera pe Marea Mediterana si pe Oceanul Pacific, iar apoi sa fac o raita prin sudul Africii. Apoi as merge in padurea amazoniana sa fac multe poze alaturi de serpii care ma inconjoara. As merge apoi in SUA sa vizitez Marele Canion si categoric Statuia Libertatii, Muntele Rashmord, intreg New York-ul si clar California unde as vizita Hollywood-ul si as face poze cu toate vedetele si as verifica daca chiar este un club al ingerilor dupa litera H. De acolo as pleca in Alaska sa iau parte la o cursa cu caini, iar apoi as merge in Finlanda in Laponia sa il trag la raspundere pe Mosul ca nu mi-a adus I PHONE-ul. pe urma as face skydiving si parasailing. As face apoi plaja pe malurile Japoniei, iar apoi as escalada Everestul, iar daca voi supravietui vor merge in Rhodos, apoi la Roma sa vad Colosseumul si sa fac scufundari in Marea Mediterana in speranta ca voi gasi pestisorul de aur. De acolo voi merge in Spania sa vad festivalurile, iar apoi in Franta sa vad Turnul Eiffel, sa ma plimb pe Champs Ellisais(cred ca asa se scrie). Voi pleca apoi in Olanda pentru ca ador lalelele, iar apoi voi vizita Austria pentru produsele de patiseriesi pentru ca este tara valsului. Voi merge in Egipt pentru a vedea piramidele si Sfinxul si pentru ca este una dintre tarile mele preferate, iar pe urma voi calatori pana in Rusia sa vizitez Kremlinul, sa vad un spectacol de balet si un concurs de patinaj artistic si sa-mi cumpar o papusa ruseasca. In final voi merge pe Transfagarasan si apoi la Herculanecaci tara noastra este cea mai frumoasa si tebuie sa o vizitam pe ea mai intai.
sper ca voi reusi sa fac toate aste intr-o singura vara, dar daca nu, le voi face macar intr-o viata
sper ca v-a placut!

| TPU.ro explică (pentru gabi13579):

Felicitari, Gabi! Te numeri printre castigatori. Ai primit pe e-mail informatiile de care avem nevoie de la tine pentru a intra in posesia premiului si iti asteptam raspunsul!

Alexandra - TPU

| aly1alyca a răspuns:

Intr-o vacanta in cipru ar fi fost frumos ca sa maplimb seara pe malul marii cu iubitul meu.

| DN7 a răspuns:

OFF: Numai emulsie si oja..Pe baieti cu ce-i avantajeaza acest concurs?
ON: In vacanta stau ca orce alt om acasahappy, sau la bunici nu in tampenii in polul nord si mai departe ca unii dau destui bani pentru asa ceva

| DN7 a răspuns (pentru DN7):

PS: Acum chiar visez la polul nord in vacanta.Dar din pacate nu se poate

| confiturix a răspuns:

Fara discutie Bali! E o zona tropicala de lux, cu multe lucruri de facut, agrement, natura, palje, spiritualitate si multe altele. E cam scumpa deci oar visez hehe

| alexxxu a răspuns:

Eu vara nu dormlaughingde aceea ma multumesc la o vacanta cu prietenii in marea neagratonguecu cateva fete dragute!

| Andreea2239 a răspuns:

In vacanta aceasta as vrea sa merg in Filipine…As vrea sa imi gasesc o insula care sa ma reprezinte,sa bea multe sucuri,sa cerz plaja,sa ma ingrop in nisip,sa inot cu delfinii,sa fiu pentru o zi regina insulei,sa ma bronzez, sa fiu relaxata (incat sa nu mai tin cont de ziua care este), sa admir animalele si insectele, sa construiesc castele de nisip, sa joc voley in apa, sa invat sa inotblushing si multe altele.Mi-as petrece vacant cu familia si incatrei prietenehappy:X…Cam asa arata vacant perfecta pentru. mine…happy:*

| Crash0 a răspuns:

Pentru mine nu ar conta unde m-as duce doar sa fie o locatie frumoasa si sa ii am pe cei dragi aproape. Desi am 16 ani parintii mei nu isi permit sa mergem in vacante sau sa vizitam anumite locuri.Sincer va spun niciodata nu am vazut marea, si mi-as dori foarte mult alcest lucru. Visez la o vacanta de neuitat si sigur va veni si acea zi.Zic ca va fi de neuitat pentru ca daca voi vedea marea va fi pentru prima data si asta ar fi incredibil.Mi-ar placea sa stau la soare si sa privesc imprejurimile iar noaptea sa visez deoarece sunt o visatoare.Nu ar conta pe unde m-as plimba, faptul ca voi vedea marea va fi cel mai mare cadou pentru mine.

| dominic90demy a răspuns:

Eu as visa la o vara in machu picchu. explorand lucruri pe care nu le-as putea vedea in alta parte din lume.fiind inconjurata de toate monumentele grozave si de legende care mi-ar atrage atentia fara sa le uit vreodata.si cel mai probabil privelistea mi-ar pune capac si mai mult ca sigur as ramane fara cuvinte.asta da vacanda!:-D

| DragosteDePrimavara a răspuns:

Visez la o vacanta imbratisata de multa apa si soare.Visez la ''Viena''-nu-i asa ca este un oras magnific-! As lasa gandurile, mintea sa-mi exploreze inima si curajul, iar imaginatia sa-mi depaseasca limitele.Le las sa zboare astfel incat sa ma conduca catre o vacanta controlata de civilizatie si urban, pentru ca se stie ca Viena este orasul istoric, cu palate celebre si drept recunoscuta incontestabila a muzicii mondiale.Ma las condusa de note muzicale si frumos, pe trepte pe care viata mea abia acum incepe a le descoperii.Vacanta mea are sa inceapa...-_^

Răspuns utilizator avertizat
| TeoDoraElena98 a răspuns:

Pai mi-ar placea o excursie in Caraibe, la umbra unui palmier, cu un suc in mana si 2 baieti frumosi care sa imi faca aer cu niste frunze mari...love struck
Dar anul' asta ma multumesc cu Marea Neagra.laughing

| Elena_Naipeanu_1990 a răspuns (pentru TeoDoraElena98):

Visez la o vacanta exotica, intr-un loc magnific, doar eu si iubitul meu, si bineinteles marea, plaja si soarele. dintotdeauna am viosat la o asemenea vacanta si sper sa se indeplineasca cat mai curandhappy

| alina17ilinca a răspuns:

Eu, eu mi-as dori o vacanta la mare, desigur. Nu conteaza unde, nu visez sa ajung pe alt continent sau ceva de genul asta happy Important ca plaja sa fie curata, plina de oameni, sa fie o priveliste frumoasa si toti prietenii mei sa fie alaturi si multi baieti frumosi, cu fizic perfect big grin Mda, cam asa cred ca ar fi o vacanta perfecta, normal ca trebuie sa am si mancare, bautura destula ca sa nu flamanzesc si serile trebuie sa fie insotite de party, pe plaja, cu muzica buna, in costume de baie. Si inca niste seri sa fie puse deoparte pentru a fi mai linistite mai romantice, pentru ca visul meu mai vrea sa-mi gasesc si perechea, ca sa fiu total fericita. Whoaa, ce bine e sa te cufunzi in vise si sa nu vezi realitatea )))poate o sa si am parte de o asa vacanta candva, cine stie? happy hihi))

| Bledea a răspuns:

Ce sa fac in vacanta de vara?" O intrebare aparent nejustificata care isi face loc, insa, cu insistenta in mintea noastra a celor care si-au tocit coatele pe bancile scolilor vreme de aproape un an de zile.De fapt, cei mai multi dintre noi am asteptat cu nerabdare vacanta de vara, vazand-o ca un interval de timp al libertatii si cufundarii in distractie si placeri.Vine o vreme, totusi, cand plictiseala se furiseaza pe nesimtite in viata voastra chiar in aceasta perioada atat de promitatoare.Plictiseala si, poate o doza de framantare legata de dorinta de a face ceva important care sa ne marcheze sau perfectioneze personalitatea, imaginea exterioara ori gandirea. Iata de ce m-am gandit sa scriu o lista atotcuprinzatoare cu activitati ce va pot ajuta sa va puneti in valoarea creativitatea, sa va starneasca interesul si, eventual, sa ne ofere o noua perspectiva asupra vietii... Poate ca o parte din lucrurile pe care vi le propun in randurile de mai jos imi vor reaminti de niste promisiuni facute mie inainte de a lua vacanta, cand nu aveam atat timp liber la dispozitie, sau poate ca in vara asta imi v-oi lansa niste ocupatii ce vor continua sa ma pasioneze si dupa ce va incepe scoala...

Merg la un picnic impreuna cu amicii.
- Scriu o scrisoare unui bun prieten aflat la mare distanta de mine.Messengerul, emaiului si telefonul nu imi permite intotdeuna sa ma deschid si sa comunic asa cum mi-as dori.
-Sa imi perfectionez abilitatile de fotograf.
- Pregatesc un pranz sau o cina pentru familia mea sau amicii mei.
- Scriu o poezie (sau mai multe).
Merg intr-o tabara.
- Fac o vizita la tara, la bunici.
- Incep sa scriu un jurnal in care sa comsemnez tot ceea ce fac dar si gandurile ori sentimentele mele intime
- Inventeaz un nou dans
-Vizitez o gradina zoologica
-Merg la un concert pe malul marii
Aceasta ar fi vara mea perfecta:X... Fara vise prea mari:*

| bya2000 a răspuns:

Eu visez la o vacanta in care as face inconjorul lumii.
Pe o insula trupicala cu o nuca de cocos pe post de suc in care sa infig un pai....hmmm,cu o ghirlanda de flri la gat si haine foarte lejere.
Dar mareaaa...as vrea sa stau pe plaja si sa las ca razele de soare sa coboare inspre mine.

Insa vacanta la bunici, in nici un an nu lipseste.
Ascult povestile bunicii, gust din delicatesele ei si tot ea are un cufar in pod cu tot felul de bijuterii si uniforme iar fiecare dintre acestea au povestea lor.
Asa cad eu vacantele perfecte.

| bya2000 a răspuns:

Ori unde ai fi conteaza sa te distrezi si sa uiti de toate grijile, relaxandu-te.

| Aprettylittleliar a răspuns:

Oriunde, doar sa scap de galagia de acasa si sa am putina liniste, sa ma relaxez inainte de inceperea liceului.Un bronz frumos nu mi-ar strica!

| onlychangeforlove a răspuns:

Pentru mine vacanta perfecta nu este la fel de formala ca acest apelativ. daca am cateva ore de liniste de relaxare si mai ales de distractie alaturi de ce si cine imi face placere e perfect. As vrea sa merg intr-un loc exotic, dar in acelasi timp. undeva unde pot vedea si afla despre locuri minunate.mi-ar place enorm sa ajung in L.A! Dar mai bine sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa aspiram la lucruri mai simple..pe scurt vacanta perfecta nu se rezuma la calatorii si multa multa distractie..conteaza sa te bucuri de vara in stilul tau sai sa iti incarci bateriile pentru toamna, un nou an scolar de ce nu?:Xlove struck

| usurelu123 a răspuns:

Eu visez o vacanta alaturi de familia mea minunata si nu conteaza unde mergem dor sa fiu alaturi de ei!

| ZmeuricaXD a răspuns:

Mie mi-ar placea o excursie pe o insula misterioasa si foarte frumoasa love struck, acolo sa fiu doar cu iubitul meu si sa fie cald ...si sa fie un palmier unde sa stai la umbra si apa sa fie albastra ca si cerul.Totusi sa fie si ceva casute unde sa dormim, si cand ne trezim sa mergem direct in apa calda si frumoasa.Da e un vis frumos, dar anul acesta ma multumesc la mare in Spania:* alaturi de iubitul meu. Imi place enorm de mult acolo. O sa fie cea mai frumoasa vacanta :* :*.Sa aveti toti o vacanta frumoasa de vara si calduroasa :* :*

| MoGaCm a răspuns:

Tot deauna am vrut ca parinti sa nu ma mai zica ca sunt un copil mic si ca vreau sa fac macar odat cv important in lume pentru mine...Visul meu este sa am putin respectcrying

| Maria_Karina_1997 a răspuns:

Simplu! La o vacanta in care sa ma distrez happy