Concurs: La ce fel de vacanta de vara visezi?

Vacanta, soare, plaja, piscina, relaxare... Ca sa va bucurati de toate in sezonul estival si sa nu va tina pielea, va invitam la concurs alaturi de Farmec!

Pentru a castiga unul dintre cele trei seturi de premii, tot ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti aici pana pe 15 iulie la intrebarea:

La ce fel de vacanta de vara visezi? Ce ti-ar placea sa faci si pe unde te-ai plimba?

Premiem cele mai interesante trei raspunsuri cu un set format dintr-o emulsie de plaja SPF 10un lac de unghii Disco (mov), un ulei bronzant SPF 6 si o emulsie autobronzanta.

Multa bafta!

161 răspunsuri:
| Murzik a răspuns:

La mare, sau la ocean, cu iubitu, si cu o floare in par!

| LoveandOther a răspuns:

O vara perfecta pentru mine ar fi departe de casa pe o plaja impreuna cu prietenul meu.Departe de parinti care sa imi zica sa stau cuminte, sa fac treaba departe de fratele meu care imi zice"Nu mai vorbi cu ala!";"Ia vezi ce faci acolo".Tot ceea ce as vrea vara asta ar fi sa fiu departe de ei pentru cateva zile si sa fiu doar cu iubitul meu sa savuram o bautura exotica sau un suc nu conteaza.Tot ceea ce ar conta ar fi sa fim impreuna departe de casa si sa ne relaxam.

| alina1044 a răspuns:

Am avut ocazia sa vad niste poze absolut uimitoare si tulburator de frumoase de la noi din tara. Marturisesc ca in privinta unora aveam dubii, pentru ca nu mi-am imaginat ca in tara noastra pot exista asemenea minunatii, insa commenturile celor care locuiau in zonele respective m-au convins ca sunt reale.M-as considera extrem de norocoasa daca as reusi sa le vad cu ochii mei, si cred cu tarie ca avem o tara binecuvantata de Dumnezeu!

| OlteanOana1964 a răspuns:

Mie c el mai mult mi-ar placea sa merg prin toata lumea sau cel putin prin cateva tari si sa vad lumea. sa calatoresc prin tari asa cum face sora mea acum.

| SoulDream a răspuns:

Mie mi-ar placea sa merg in vara aceasta undeva in tara, sa ma pot bucura de bogatiile naturale si materiale instorice pe care ni le poate oferii tara noastra, deoarece consider ca daca mergi intr-o tara straina, si inveti despre ea(nu ca este un lucru rau) tot nu se compara daca nu stii despre tara unde te-ai nascut, unde ai copilarit, unde ai crescut. Mi-ar placea sa ma plimb prin mai multe locuri ale tarii care au ceva de oferit, si anume arta creeatiilor, bogatia si frumusetea naturii simple, cu care acestea sunt invaluite si mai mult intr-o aura de mister si magie ce trebuie descoperita si aflata.

| pucca1383 a răspuns:

Ar merge o vacanta in Cipru, Croatia, Grecia sau Turcia - cu vreme frumoasa, apa aia minunata de un albastru - verzui prin care iti vezi si degetele de la picioare si relaxare totala; sa vizitam cate ceva si sa facem parasailing, snorkeling, jetski si alte sporturi ce implica apa...asta cand nu suntem pe sezlong la piscina happy

| anng2010 a răspuns:

O vacanta in Los Angeles timp de 1 luna la un hotel luxox cu costurile incluse. tongue

| αℓ3χυтѕѕα a răspuns:

Hey! Cum imi visez vacanta de vara? Hmmm... Pai mi'as dori sa'mi petrec vacanta undeva la Mare cu prietenii mei. Mi-ar placea sa stau toata ziua la plaja iar seaia sa iesim cu totii la discoteca sau undeva la plimbare. Sa mergem impreuna la tot felul de concerte sau petrecerilove struck Nu imi doresc sa fiu in paradis sau asa. Vreau o vacanta de distractie si voie buna. Fara certuri, numai distractie maxima cu prietenii love struck

| monique15 a răspuns:

Vacanta de vara ne ofera multora sansa de a recupera toate orele de stress si oboseala acumulate in timpul anului! Asadar pentru mine sa visez la vacanta de vara ideala este un deliciu. Pentru mine nu are importanta unde merg, atat timp ca sunt cu persoanele dragi sau cel putin cu iubitul meu. Orice destinatie devine de neuitat pentru ca oamenii care sunt cu mine o fac sa fie asa. Dar daca tot mi-ati starnit imaginatia, o seara minunata as dori sa o petrec pe o plaja exotica, cu lumanari si petale de flori colorate si nestiute...un vin bun si linistea noptii in bratele iubitului meu. Cred ca asta m-ar incarca cat pentru un an intreg. Pana la urmatoarea vacanta! tongue

| TPU.ro explică (pentru monique15):

Felicitari, Monique! Te numeri printre castigatori. Ai primit pe e-mail informatiile de care avem nevoie de la tine pentru a intra in posesia premiului si iti asteptam raspunsul!

Alexandra - TPU

| lary_3053 a răspuns:

Eu as vrea sa ma duc la mare sa ma relaxez ziua si noaptea prin culburi happy

| TrickstarR a răspuns:

Desi e cald si gradele din termometre urca din ce in ce mai mult, Dubai ramane o destinatie mult visata. In primul rand, Dubai inseamna lux fara margini. Perfect pentru impatimitii shopping-ului de pretutindeni. Numai imaginati-va o zi intreaga petrecuta in cel mai mare mall din lume unde cumparaturile au devenit o religie. De asemenea, nu mi-ar displacea si o doza de cultura, vizitand Moscheea Jumeirah. Dubai este, si va ramane, unul din orasele mele preferate si consider ca este intr-adevar un loc unde merita sa ajungi!

| Martyka a răspuns:

Hey TPU! Eu vacanta asta as vrea sa stau pe plaja sa ma relaxez la soare cat e ziulica de lunga. Cu prietenii sa ma distrez, balaceala, sau cina cu familiahee hee. Desigur nu lipsesc sedintele de bronzare pentru care ar fi perfect premiul. Vreau ca vara asta sa fie super si sa arat super pentru ca incep liceul...deci sper sa castig!

| Bella_Izi_1995 a răspuns:

Eu..Hmm. in aceasta vara visez sa merg la hollywood laughing ar fi extraordinar dar nu toate visele se implinesc.Cea mai super vacanta mis dori sa o petrec undeva departe de oras undeva sa fie liniste deperte de masini sau alte chesti care polueaza... mis dori sa merg undeva la tara la liniste dar aproape de cei dragi pentru mine vacanta asta ar fi super daca as petreceo cu familia mea deoarece nu l-am mai vazut pe tata de 2 ani deci as merge oriunde dar sa imi fie familia si prieteni aproape si mi-e de ajuns doar ata.Multumesc TPU pentru aceast concus!

| AnttoNyyA a răspuns:

Mi-ar face plăcere să-mi petrec vacanţa pe o plajă din Ibiza, in linişte, unde doar glasul înspumatei mări se aude şi linia melodică a brizei ce se unduieste uşor, uşor deasupra bolţii, reuşind să încânte chipurile agitate ce le privesc cu nedumerire. Aş vrea să am şi puterea de a mă rupe de la realitate şi să "googălesc" puţin pe TPU pentru a-mi contacta prietenii noi pe care i-am facut cu scurt timp înainte de plecarea spre " străinul litoral ". Acum, că am reuşit să iau legătura cu ei, putem "naviga "pe misterioasa mare şi putem alerga pe nisipul fin-auriu, avându-ne unul pe celălalt in "minunata lume virtuală ". Visez la un cocktail multi colorat ce stă alături de mine la greu, ajutându-mă să trec cu uşurinţă peste arşiţa ce se leagănă in atmosferă. Vacanţa perfectă se anunţă pentru mine chiar in următoarele zile pe hit-urile verii, şi anume " Vara nu dorm ". Aşa vacanţe n-aş vrea să aibă final, dar dacă nu se poate altfel, apelez la un HAPPY END.

| Daniela1222 a răspuns:

Mi-ar placea o excursie pe Insulele Maldive unde sa stau la umbra unui palmier cu un suc rece in mana, alaturi de familia mea si sa ne relaxam impreuna, vizitand si insulele bineinteles, dar nu cred ca o sa ajung vreodata pe acolo...dar, stiti cum se spune: niciodata sa nu spui niciodata...

| shutdown a răspuns:

Hmm o vacanta in austalia pe malul mari relaxanduma la soare, cu bautura langa mine recewinking

| Evca a răspuns:

Doresc o vacanta la mare.....sa ma primblu pe malul marii

| yoanayd a răspuns:

Visez la vacanta perfecta in Grecia pe Insula Santorini unde sa simt bucuria si libertatea vietii.M-as plimba pe intreaga arie a zonei si as cumpara suveniruri.

| agnesmaryo a răspuns:

Visez la o vacanta exotica pe o insula. Mi-ar placea sa fac plaja si sa ma plimb seara pe malul apei.

| Greti_Serban_1969 a răspuns:

Visele ma duc in locuri exotice, dar realitatea ma duce la tara, la casuta plina de amintiri a bunicilor, la iazul de langa padure si la tufisurile cu zmeura dulce si aromata.

| Albastrica85 a răspuns:

Mi-ar placea o vara linistita departe de Bucurestiul acesta care imi provoaca repulsie, departe de lume, sa fac tot ce vreau si doresc sa ma plimb in locuri placute privirii si in locuri inimaginabile, alaturi de fiinta draga si sa-mi surada norocul si soarele.

| Elemennt a răspuns:

Eu o sa visez la vacanta pe care am planuit-o la Hawaii cu multe sucuri si fete frumoase si visate

| goleanuanisoara a răspuns:

Mi-ar place sa merg in insula CRETA.Marea,cerul si pamantul formeaza acolo un TOT de o frumusete fantastica.M-as plimba pe scaritele inguste dintre casute, as admira florile multicolore plantate peste tot, as face plaja pe nisipul fierbinte, as gusta manacarurile specifice grecesti.CRETA pentru mine ar fi taramul unde linistea, aerul curat, peisajele ar face ca vacanta mea sa fie de neuitat.

| Bridgitte a răspuns:

Eu? Visez la o vara...hmmm...in care nu dormlaughing
In aceasta vara eu chiar nu vreau sa dorm...as vrea sa vizitez cat mai multe locuri,Franta, Astria, Bulgaria, Italia, toate astea in timpul zilei.Dar noaptea as vrea sa fie si mai palpitanta.Sa mananc floricele in timp ce ma uit la filme de comdie cu cei mai buni prieteni, sa rad de mor cu verisorii mei si sa stau pe net sa ma joc jocuri de copiii pana dimineata.Vara asta vreau sa ma duc sa petrec macar o saptamana la bunici si cateva zile la prietena mea cea mai buna... oricum, oriunde m-as duce, as lua cu mine cei mai buni prieteni, si mi-e deajuns.Multumesc TPU pentru aceast concus!

| freddie a răspuns:

In grecia..insula corfu....cu vaporul pe mare vreau sa merg.

| rosew a răspuns:

Eu as vrea sa merg in Dubai,sa fiu cazata la hotelul Burj Al Arab,sa merg impreuna cu iubitul meu, cu prietenele mele si iubitii lor, sa mergem zilnic la piscina, sa avem in camera jacuzzi, si pe pat pregatite petale de trandafiri.

| claudialungu a răspuns:

Visez la o vacanta in Grecia, putina plaja la Marea Egee si locuri frumoase de vizitat.

| aurelia50 a răspuns:

Sa fiu sincera am un vis de foarte multi ani si acum ma voi destainuii imi doresc sa imi petrec vacanta in India unde sa petrec restul vietii, cu o viata din belsug si sanatate.

| Stefan_Nadia_Irina_1977 a răspuns:

Pe o insula exotica.E de vis.

| axelyno a răspuns:

Visez la o vancat inedita, o vacanta 3 in 1, din povesti.visez sa descopar un loc asunc, in spatele unei cascade...care sa ascunda 3 usi catre 3 lumi diferite: prima usa sa ma poarte catre o plaja pustie scaldata in razele soarelui, cu apa cristalina, nisip fin, palmieri, sezlong, cocktail si umbrelute din paie, in care sa-mi aplic crema pentu a ma bronza in voie. a doua lume sa duca ncatre o metropola cu viata de noapte colorata si energica, o combinatie intre new york, londra, rio de janeiro, barcelona si paris, sa ma imbrac glam si sa ma dau cu oja mov. a treia lume sa ma duca intr-un satuc de munte din tibet, in care sa aplic emulsie autobronzanta, sa meditez, sa cant, sa ma imbrac simplu, sa cunosc spiritualitatea si pe mine insami, sa ma bucur din lucruri marunte!