Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Creativitatea face diferența?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Nu numai.

| Jay1 a răspuns:

Procesul creativ implică, de asemenea, imaginația, originalitatea, productivitatea, dar și soluția problemei prin aplicarea acelei imaginații și cunoștințe și, în final, capacitatea de a crea ceva nou ca produs al gândirii creative.Nu te multumiti cu putin, pentru ca acesta nu este un mod de gandire ce duce la progres. In plus, perfectiunea nu exista, dar asta nu inseamna ca ne limitam la un mod de gandire si de actiune mediocre. Tocmai aici intervine creativitatea. Ea aduce noutate, face diferenta si ne ajuta sa avem o paleta mai larga de alegeri.

Bula
| Bula a răspuns:

Da!
Muuult.

| Katie1356 a răspuns:

Intotdeauna!

| Bizon95 a răspuns:

DA, intotdeauna
chiar astia bat saua acum cu inteligenta artificiala, pana cand o sa fie una capabila de creativitate o sa mai treaca MUUUUUUUUUULTA apa pe Dunare tongue

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Niciodata ceva artifical nu va putea sa aiba creativitate

| Bizon95 a răspuns (pentru RAY):

In teorie nu e chiar imposibil
ce nu v-a putea niciodata e sa aiba sentimente si mai ales dragoste
ce coincidenta, chiar acum e la tembelizor filmul Equilibrium, din care, citat:

"fara dragoste, respiratia e doar un ceas, care ticaie"