| marcel_cazan a întrebat:

Cum sa-mi sporesc creativitatea?

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Jucandu-te. Copiii au creativitate nativa, ne stricam pe masura ce crestem, din cauza tuturor normelor sociale. Jucandu-te, redescoperi copilul din tine si devii mai creativ. Devenind mai creativ, gasesti solutii inovatoare si interesante si la lucruri pragmatice. Prin joaca, inteleg orice fac copiii: dat in leagan, desenat cu creta, pictat, modelat, dansat si inventat tot felul de jocuri. E important sa renunti la inhibitii, daca le ai. De exemplu, daca desenezi ceva si ai nevoie de panza si culori speciale, folosesti forme geometrice etc, nu inseamna ca te joci, ci ca spiritul tau perfectionist iese la iveala.

| selef a răspuns:

Incerca halucinogene.

| JustMeFlory a răspuns:

Poi du'te in spatii deschise(padure, camp, munte, intr'o livada pline cu flori etc)si asa vei vedea lumea cu alti ochihappy