| Dan a întrebat:

Credeti ca noi tinerii vom reusi sa schimbam Romania?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca vreti cu adevarat sigur veti reusi, dar intai trebuie schimbata mentalitatea unora care asteapta sa le pice totul "de-a gata ".

12 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Da, cei normali vor putea schimba Romania si de ce nu lumea? Dar trebuie sa aflam cum sa facem.

| Cryssy a răspuns:

Nu prea cred. Ar fi bine. Dar. nu stiu...

Numai bine!

| Betty18 a răspuns:

Nu cred... poate ca noi zicem asta dar cand vom fi atrasi de alte chestii vom uita de tot ce am zis odata.cand suntem mici sau adolescenti spunem ca o sa facem, o sa fie mai bine si altele.de exemplu politicienii fie ei mai invarsta sau cei mai tineri ce credeti ca nu au zis la fel? au zis si ei ca or sa faca o tara mai buna, dar apoi au fost atrasi de bani, succes si altele, si au uitat de tot.

succes

| vilmaristul a răspuns:

Continui pe allinna
...si calicul praznicul!

| matura a răspuns:

Asta depinde de voi. Daca sunteti pregatiti, profesional si moral. Daca aveti rabdare sa explicati oamenilor ca experienta se capata muncind si trebuie sa incepi de undeva. Daca aveti putere morala sa recunoasteti ca numai impreuna cu colegii de echipa, prin colaborare, puteti face ceva.Romania se va schimba atunci cand vrei sa o schimbi, nu atunci cand spui ca vrei o schimbare si ai abandonat vointa si astepti sa vina altii sa faca ce trebuie facut.Este ca o casa. Fundatia si staplii de sustinere trebuie aranjati bine.Mult succes.

| angella1972 a răspuns:

Da.categoric da.problema este ca nu mai scapam de dinozaurii care ocupa scaune ce nu l-i se cuvin, si care trag romania inapoi prin luptele lor pentru ciolan.nu ne dau nici macar o sansa sa aratam ce putem, ne pun in fata sloganul cu experienta...de parca s-a nascut cineva cu experienta in dotare.

| XxXKevinXxX a răspuns:

Normal ca o so schimbam:numai daca ne merg bine afacerile si cu ce bisnisuri ne ocupam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrabia, Mihai Viteazul"".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de parere ca, daca ne pun mintile la contributie, vom reusi! si daca ne adunam sa fim unul pentru altu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie ca cineva sa ia initiativa. Sunt multi tineri care vor sa faca ceva ca tara asta sa fie altfel dar nimeni nu face nimic pentru ca este constient ca nu are putere. Poate mergand la vot si implicandu-ne vom schimba ceva. As vrea sa fac CEVA nu doar sa vorbesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz cu impozitele de pe meleagurile noastre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://tineriischimbaromania.ro