| yonutz63991 a întrebat:

Credeti ca se merita sa ma fac medic? O sa trec la liceu si ma intreb ce sa fac in continuare...Am media 10 si nu imi fac probleme.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai depinde ce iti place tie sa faci,eu cred ca cel mai important e sa iti placa meseria pe care o practici,sigur, si banii pe care ii primesti sunt importanti dar degeaba primesti un sac cu bani daca nu faci cu placere ceea ce faci, la un moment dat o sa te saturi daca nu iti place jobul pe care il ai. Daca vrei sa te faci medic e foarte bine, dar eu as zice sa te duci sa lucrezi in alta tara, aici doctorii primesc un salariu penibil(ma refer la cei care lucreaza pentru stat). Deci bafta!

2 răspunsuri:
| 20thoughts a răspuns:

Eu zic doctor sau avocat pentru ca sunt slujbe foarte bune.Sau judecator.

| alexarabu32 a răspuns:

Aici depinde de cum inveti. eu spun sa te gandesti si sa te faci ce vreihappy