| Darkus a întrebat:

Credeti in fantome daca da spuneti-mi un caz in care vi s-a intamplat

Răspuns Câştigător
| forever4you a răspuns:

Nu cred in fantomebig grin

Insa am cateva intamplari a unor prietenii:

Prima este cu un baiat care la 11 noaptea era afara(era la tara)si a fost cu niste fete apoi el a dus fetele pe toate acasa si el a ramas singur, se ducea acasa si in spatele lui mai era cineva un om negru nu-i putea-i sa-i vezi fata ci doar ochi de culoare rosie el s-a intors si s-a uitat fix in ochi lui apoi a cazut jos si a inceput sa planga in timp ce acea "fantoma" (el spunea ca era diavolul)radea, eu am auzit a doua zi si nu am crezut dar l-am vazut pe el si avea si el ochii rosi ca si cum ar fi plansa 7 saptamani apoi tot la fel o fata a patit aceeasi chestie...

Si alta:

Eram la tara la bunica si acolo in sat este o casa parasita, de fapt un bar care este acum inchis si este in picioare dar inauntru este darmat si niste prietenii au intrat in casa aceea pe la 9 noaptea si a vazut acolo niste ochii rosii care sclipeau si o mana care iesea din intuneric sau speriat si au fugit... ei tot la fel presupunand ca este diavolul

Apoi eu cand am venit acasa la scoala am intrebat-o pe doamna de religie daca diavolul se poate arata oamenilor si dansa mi-a spus ca da dar doar la ce-i care sunt foarte indepartati de Dumnezeu nu cred nu se roaga nu se duc deloc la Biserica si de atunci am tras o mica sperietura de o saptamana ca apoi mi-am dat seama ca nu poate fi adevaratwinking

6 răspunsuri:
| Gaga4u a răspuns:

Buna!

Nu prea cred in fantome dar mi-e si frica de ele...
S-au intamplat multe lucruri in legatura cu fantomele... De exemplu, un baiat era la casa bunicului sau de la ferma. Casa era total izolata... Langa ea era un grajd, in care nu era nici un cal! Baiatul era inspaimantat pentru ca se auzeau zgomote ciudate dinspre grajd. El a aruncat cu pietre in poarta si apoi fugea, dar nu era nimeni. Odata a lovit o pisica si a fost socat. In acea noapte a auzit ca cineva ciocanea in usa. Toti dormeau, asa ca baiatul a deschis usa, dar nu era nimeni in spatele usii!

S-au gasit si videoclipuri cu asa zisa "stafie" Bloody Mary sugrumand copii.

Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!

| ღdiaღ a răspuns:

Salut! Zici ca sunt la cinema...*nu va saturati de minciuni?*&odata am fost la prietena mea acasa(la bloc)si ea ma inchis in baie{de ce?}nu stiu-usa ei are pe dinauntru o oglin da si in intuneric am vazut doi ochii rosii(imaginari{ca nu exista}crede-ma)!

| Dedeeee a răspuns:

Eu una nu cred in fantome. cred in spirite! alea stiu sigur ca exista. Da tu crezi in extraterestrii?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar da exista eu si cu prietenele mele am cercetat si este 3 fetite ''cazul fetitei'' mie mi s-a aratat in fata si am fugit dupa scara si am povestit iti mai zic dar doar pe pv ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, darkus, tot ceea ce iti spun e foarte adevarat.
Intr-o vara eram la matusa mea Amalia si trebuia sa ne culcam si dupa aia am vazut cum ceva mergea spre baie si am mers sa vad ce e ca se auzeau tuse puternice si cum stiu ca matusa mea are probleme cu plamanii trebuia sa merg sa vad ce e.
Si cand am mers am vazut parca ceva care intra in oglinda si am fugid repede la matusa mea si mi-a spus ca imaginatia mea joaca feste x-( ca nu-i nimic in casa. Dupa aia m-am pus in pat si matusa mea nu are atatia bani sa isi renoveze baia asa ca trebuia sa merg jos la wc. Si mi-a fost frica asa ca am chemat-o pe sora lu matusa si aia tinea de usa si am vazut in baia din curte ceva rosu in spate de tot. Si am iesit de la wc si m-a intrebat sora lu matusa unde ma duc si am zis ca merg sa vad ce e in spatele curtii si ea mi-a zis ca sa nu ma duc pentru ca era Sfantul Andrei eu nu inteleg chestia cu sfantu andrei...e ceva de genu "porcarie" asa ca am mers sa vad ce e si trebuie sa ma crezi am vazut parca ceva negru si smolit* cu ochii rosi parca sarea peste mine. Si am fugit repede si m-am culcat cu sora la matusa ca imi iera frica. ( eram mai mica ). Tot acum ma incurca gandul "Oare ce o fi fost" ma rog. Pa wave

| AxelShane a răspuns:

Nici eu nu prea cred in fantome!
Intr-o noapte m-am trezit brusc si m-am ridicat din pat!
Usa de la camera era deschisa si cum nu adormeam am deschis televizorul apoi cand m-am uitat la usa am 2 ochi verzi iesind din intuneric!
Apoi am zis ca e imaginatia mea!
Dar peste vreo 2 ore iar m-am trezit si am vazut iarasi 2 ochi verzi iesind din intuneric!
M-au ingrozit dar daca le spuneam parintilor sigur nu m-ar fi crezut asa ca m-am culcat la loc si m-am trezit dimineata ca si cand nu sar fi intamplat nimic!

(E adevarata intamplarea! Dar tot nu prea cred in fantome!)