| Vlad_Nemeti_1978 a întrebat:

Creepypasta sunt povesti reale?

Răspuns Câştigător
| bibi518 a răspuns:

Nici un personaj crepepypasta nu este real, sunt doar niste povesti, ca si alba ca zapada si cate de astea, doar ca-s macabre si infricosatoare, in rest nu-i nimic special la ele, nu sunt reale, deci...keep calm, nu o sa vina la tine laughing

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Nu

| Mayar a răspuns:

Nu.
Sunt oameni inventivi si macabri care isi imagineaza legende/scene lugubre, infricosatoare si totusi interesante pentru multime - ma gandesc ca obtin si ceva bani din asta, cititorii trec prin senzatii tari, daca atmosfera e potrivita, si uite-asa toata lumea e fericita!

O chestie insa care nu e inventia e ca Ezbeth Bathory chiar a ucis peste 600 de virgine, insa nu, nu era vampir/vrajitoare/etc si nu poate reveni la viata.

| Mieeez666 a răspuns:

Da, vezi, ai grijă la Slender, Jeff, The Rake.
Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| vaporwave a răspuns:

Da, sunt toate adevarate.

| Kettolix a răspuns:

Nup. E ca un Wattpad creat pentru povesti de groaza