| lilith16 a întrebat:

Crezi in magia neagră?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In iluzi optice stiu ca exista, in efectul placebo stiu ca exista, in basme numai cred de multi ani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred deloc in magie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da era un negru care facea magie de asta. El exista deci... cred big grin

| lilith16 explică (pentru DoarBogdan):

Ma doare maseaua si nu ma pot bucura de gluma ta))):

| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ok, lasand gluma, ca am impresia ca nu mai sunt luat in serios, motiv pentru care o sa ma retrag in pestera trist crying (firar, iar am facut-o)... nu, nu cred in astfel de magie.

| lilith16 explică (pentru DoarBogdan):

Nu imi trece durerea cu pastile, e ceva problema cu o masea care nu prea e masea si ma necăjește

| DoarBogdan a răspuns (pentru lilith16):

Cum sa nu treaca cu pastile :/
Acea masea care nu e masea de fapt... si e altceva, un rinichi probabil, ar trebui ametita, da... cu niste tuica happy pana uiti de durere.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nuuu, nu maseaua. Si ce sa facem acum ca te doare? Stam, uite asa (((:

Urasc durerile de masea. Fara pastile nu alina. Si fara putine lacrimi.

| Celcestietot a răspuns:

Cred în magie. Aceste două tipuri de magie (albă și neagră) se diferențiază prin faptul că atunci când folosești magia în scop rău se numește magie neagră și atunci când folosești magia în scop bun se numește magie albă. Deci, tot magie este, dar depinde cum o folosești. Când spun cred, mă refer la faptul că știu că există.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| SG1995 a răspuns:

Conform lui Alistair Cowley, definiția magiei următoarea:
"Magia este capacitatea (ascunsă ) a practicantului, de-a conforma realitatea dorințelor sale prin mijloace suranaturale".
Pornind de la această definiție, există magie? Mă cam îndoiesc, cred, nu prea, dar nu exclud posibilitatea. Uite iți dau un site care abordează subiectul: occult-ro.com

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu. In nicio magie.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Până nu-mi demonstrezi ceva, nu cred că e. Așa sunt și cu „magia neagră".

Răspuns utilizator avertizat
| lilith16 explică:

Ce zici de morfina, bag o doza si imi iau somn