| Loora a întrebat:

Credeti in magia neagra?

6 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Exista, dar nu e religie sa crezi sau nu in ea.

| oliviaaa a răspuns:

Da. personal nu practic, dar am avut de aface cu asa ceva. nu m-a ajutat decit biserica, in fine deci da, cred.

| Mădă0611 a răspuns:

Eu imi explic lucrurile prin comparatie. Exista atatea vedete care au atatia dusmani si carora li se face si voodoo [silly], dar le vad bine, sanatoase, cu succes. Ai putea zice ca unii tocmai de aceea au succes, pentru ca se folosesc de asa ceva, nu cred ca toti sunt asa. Si apoi, de ce doar persoanele care detin cunostinte in domeniu pot fi afectate de vraji? Stiu pe cineva care credea, sau mai crede in farmece si zicea ca cineva ii face si se simtea rau sau ii mergea rau de cate ori lua ceva de la persoana respectiva. I-am zis ca daca ii dau o cana cu apa si stie ca e de la mine, nu pateste nimic, dar daca dupa cateva minute sau o ora ii spun ca apa era de la x, o sa inceapa sa se simta rau. A zis ca asa e. laughing Te las sa tragi concluzia.

| Q69 a răspuns:

Nu
dar ca in orice poveste un sambure de adevar trebuie sa existe

| megamix112 a răspuns:

Nu exista in primul rand magie.Cati ani ai...10?