| Panduka a întrebat:

Cu ce zodii sunt compatibili leii?
Cu care nu?

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ceea ce îi atrage unul la altul pe nativii din Zodia Leului și Zodia Balanței este senzualitatea intensă, ambii fiind semne de foc. Relația lor are o anumită strălucire care trece peste banalul cotidian și îi lasă pe pe toți ceilalți pe dinafară. Deseori, pentru a petrece timp împreună, sacrifică îndatoririle cotidiene și fac schimbări spectaculoase de program.

În cuplu, Berbecul este responsabil cu umorul, cu fantezia gastronomică și cu ideile de distracție neconvențională. Leul este cel care aduce luxul, cadourile inspirate, cu sau fără ocazie specială, gesturile generoase și neașteptate.

Pe de altă parte, ambii au ego-uri puternice. Sunt orgolioși și încăpățânați. Ambii se enervează destul de repede iar certurile pot eclipsa toate celelalte sentimente frumoase.

Relația este intensă atâta vreme cât cei doi se admiră și se complimentează reciproc. Berbecului îi place să fie prada iar pe Leu nu îl deranjează să vâneze. La distracții, împreună pot face ca petrecerea să țină până târziu.
Leul si Taurul
Chiar daca s-ar crede ca e o relatie dificila, cele mai multe cupluri Leu – Taur sunt rezistente. La prima intalnire, Leul se bucura de statutul de premiu al Taurului, care ii arata admiratie.
Leul si Gemenii
Exista o sclipire intre aceste doua semne jucause. Ambii sunt foarte sociabili si le place sa fie vazuti in cele mai populare locuri. Cu lumea pe post de scena, cei doi vor face din aparitiile lor adevarate spectacole.

Caracterul amuzant si neprevazut al Gemenilor scoate la iveala copilul din Leu. Increderea in sine a Leului ii atrag pe Gemenii cei nehotarati.

| DricA a răspuns:

Cel mai bine Leul se potriveste cu Berbecul si Balanta. Intra pe zodiacool.ro si vezi compatibilitatile, sunt descrise in detaliu pentru fiecare zodie :)

https://www. zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/compatibilitate-zodii/leu