| tinkerBELL_2566 a întrebat:

Cum aflu id-ul cuiva daca ii stiu adresa de e-mail? va rog un raspuns cine ma poate ajuta.multumesc

Răspuns Câştigător
| Daniel TM a răspuns:

Pai Id pentru mes e tot ceea ce scrie inainte de @, dar nu e sigur faptul ca acea persoana se logheaza cu acel ID si pe messenger (poate are o adresa doar pentru mail si alta care o foloseste doar pentru mess, depinde nu ai de unde sa stii).

3 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

Depinde ce adresa de mail ai.
De exemplu daca este nickname@yahoo.com id-ul este nickname.

| sinblade27 a răspuns:

Daca e adresa de yahoo e id @ yahoo.com deci cam asa nu ai cum sa afli id de yahoo daca are cont pe gmail. s. a

| maria ;x a răspuns:

Id-ul este inainte de '@'
kiss