| stuffhappens a întrebat:

Cum ar fi viata fara primii 5 useri de aici? https://www.tpu.ro/useri/topul-saptamanii/

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Intrebarile de pe TPU nu au voie sa fie un atac la persoana, jigniri e contrar regulamentului TPU, intrebarea asta nu are ce cauta pe TPU
sa ne amintim ce e TPU
Întrebi un prieten chiar dacă nu-l cunoşti.
Când avem o întrebare apelam în primul rând la un prieten, nu la un motor de căutare. Pentru că ştim că motorul de căutare nu ne poate da un răspuns din inima. Uneori însă, prietenii pe care îi avem nu ne pot oferi un răspuns. Poate suntem primii din grupul nostru care se confruntă cu această întrebare. TPU.ro se doreşte a fi locul unde îţi poţi întreba prietenii pe care nu i-ai întâlnit încă.

Un răspuns înseamnă 5 minute din timpul tău, însă poate însemna infinit mai mult pentru cei care au pus întrebarea.
Cu toţii am primit cel puţin o dată în viaţă ajutor şi răspunsuri pentru întrebările pe care le-am avut: de la rude şi prieteni apropiaţi, de la cunoscuţi şi chiar de la persoane mai puţin cunoscute. Prin TPU.ro poţi să returnezi acest ajutor. Durează doar 5 minute să cauţi o întrebare al cărui răspuns îl ştii şi să scrii acel răspuns. Actul tău poate fi nepreţuit pentru cel care a pus întrebarea.

Un răspuns pentru o cauză nobilă.
În plus, ne dorim ca prin TPU să dăm o mână de ajutor cauzelor care, într-un fel sau altul fac lumea mai bună. Dorim să promovăm aici iniţiativele sociale ale companiilor şi să vă facem participanţi la succesul acestora. Noi credem în "toţi pentru unu" pentru că atât în spatele întrebărilor, cât şi în spatele răspunsurilor se află OAMENI, oameni care cred în bunătate şi într-o lume mai bună.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru HummingMarine):

Care e sensul acestei intrebari in context cu ce e TPU?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru HummingMarine):

Eu spun ca trebuie laudat fiecare om care incearca sa ajute un om, in primul rand e vorba de timp si de banii = curent, internet toate costa, si cand te gandesti ca acele persoane ajuta fara vreun interes material e ceva care lipseste in real life sa spun asa

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru HummingMarine):

Nu are asta importanta si conteaza fiecare user de pe TPU indiferent de rank

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Îl ştiu.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Fundita asta este una foarte importanta pentru acest site si pentru mine, ma bucur ca tu ai inteles ce e TPU

55 răspunsuri:
| Crazyfish a răspuns:

Mai saraca.Si mai seaca.

| RAY a răspuns:

Acum 19 minute | GazzaRecordsRo a răspuns:
Singurul care trebuia sa nu fie in top este RAY are o conceptie de comunist si nu prea da raspunsuri folositoare.

dupa ce mai jignit asta spui, cool, bine era daca era comunismul nu erau jigniri, oamenii aveau frica, nu isi era frica sa iesi afara noaptea, nu era generatia Facebook si frecatul mentei pe banii parintilor, spune mersy ca a fost comunismul si ca va facut economie, blocuri ca inainte de comunism numa agricultura era

| RAY a răspuns:

Darkmagic
daca ai avea caracter ti ai cere scuze ca mai jignit, da ma nu scriu gramatical dar nu jignesc un om ca nu e de acord cu mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu suna a gluma. Stiu ca si trenuletz ii spusese ceva dar am uitat. A trecut ceva timp de atunci.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Il stiu

| RAY a răspuns:

Darkmagic omule tu de la nastere te ai nascut invatat? ce furt visezi acolo, tu macar stii ce un furt? acum ma faci hot fi calm ca nu sunt, ca pur simplu dau un link nu e nici un furt, eu unu dovedesc ceea ce afirm nu e nici un furt, tu stii ce un furt? omule nu toti suntem genii ca tine

| RAY a răspuns:

| GazzaRecordsRo da frica, de asta are nevoie Romania de frica, daca ar fi frica de lege nu ar fi hotie, criminalitate, coruptie, violenta etc
intr o tara unde nu exista justitie nu exista frica iar oamenii o i au razna, asta se vede de 28 de ani in Romania, nu e posibil ca centrul timisoarei sa fie cumparat de tiganii da s-a putut ca nu exista frica de lege

| RAY a răspuns:

Darkmagic mereu cand am copiat raspunsul unui user am scris sursa, iar cu copy paste de pe net mereu scriu sursa jos, ca mai uit se mai intampla, cum poti sa isi folosesti propia minte daca te intreaba cineva de ce acte are nevoie sau cum se trateaza o boala sau ca vor liste de filme, repet nu suntem toti ca tine dumnezeu ca sa stim totul

| RAY a răspuns:

Superior iar ai uitat ca trebuie sa isi iubesti aproapele, uite ce spune iisus
sa isi iubesti aproapele ca pe tine insati crestine iar daca vrasmasul tau isi da o palma tu sa i intorci obrazul

| Freya1 a răspuns:

Da cu ce te incurc eu spre exemplu iti iau din stralucire?

| Mădă0611 a răspuns:

La fel.

| OldSoul a răspuns:

Daca ar fi sa fiu egoist as spune ca probabil ar fi mai buna, nu de alta dar asa as fi si eu cu 5 locuri mai sus in top laughing

Bine ca nu sunt egoist, si ca nu ma intereseaza topul.
Iar daca e sa fiu realist cel mai probabil ar fi tot la fel, cel putin pentru mine, poate ar fi mai greu pentru cei ce mai comunica intre ei, cei care au legat prietenii, dar si acest aspect
este discutabil.
Oricum ar fi, despre oricine am face referire, o vorba imi vine in minte: "Nimeni nu e de neinlocuit!"

| Sn4k3 a răspuns:

Fara 2 ar mai disparea niste intrebari idioate.

| Clorox a răspuns:

La fel, cred... Nu-mi pasa.

| GoldenZenith a răspuns:

Pustie sad

| Superior a răspuns:

Mai buna, dar doar fara primul.

| N0xEterniS a răspuns:

La fel?

| Darkmagic a răspuns:

Userul Bula conteaza cu adevarat in "Top 5".
Pe numarul 4 nu l-am citit, iar primii trei din lista... big grin
Scriu MULT, prost, agramat si "fura" raspunsuri "de-a gata", prin urmare, e o viata vesela cu ei... big grin
Daca un ins cu zero viata sociala "doarme" 24 din 24 pe TPU si scrie cate 50 de "raspunsuri" la Conversatii ca sa ajunga in "Top 5", asta nu inseamna ca ajuta pe cineva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darkmagic):

Asa parere buna ai despre Bula? Hmm, poate s/a schimbat de acum un an sau 2. A pus unu o intrebare legata de programatori ( sau alti oameni care lucreaza mereu la pc ) si spunea ca au mereu probleme cu spatele si cateodata chiar mintale. De atunci l/am evitat. Eram gen "wtf".

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

Am socotit ca are multe raspunsuri pertinente, si sigur cele mai bune din acest "Top 5" useri.
Iti dai seama ca nu le-am citit pe toate cele peste 12.000... happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Lucru pe pc nu are legatura cu boli mintale, da dureri de spate, ochii, nervi, stres da

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dureri de spate stiu ca da. Maine merg sa imi cumpar un scaun nou, cel de la munca e de rah@at rau de tot.Nu stau bine deloc pe el. Dar boli mintale? Trebuie sa fii dus cu pluta sa zici asa ceva.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate glumea, nu trebuie sa eviti un om ca glumeste sau ca e ironic, eu spun ca daca e in clasament merita sa fie acolo, omul e pe aria tehnologie ceea ce e bine

| Ioandelasal a răspuns (pentru Darkmagic):

Spui ca: "Pe numarul 4 nu l-am citit, iar primii trei din lista... big grin
Scriu MULT, prost, agramat si "fura" raspunsuri "de-a gata", prin urmare, e o viata vesela cu ei..."
Spune-mi raspunsurile mele in care am scris cum spui tu.

| Darkmagic a răspuns (pentru Ioandelasal):

Lista este din topul saptamanal, cu numarul 4 cyupaku, pe care chiar nu l-am citit.
Tu nu ai ce cauta in descrierea dintre ghilimele.

| Darkmagic a răspuns:

@Ray
O sa-mi cer scuze, cand voi avea motiv.
Am spus cu ghilimelele de rigoare ca "furi" raspunsuri.
S-a mai intamplat, ti-am aratat asta, mi-ai dat ignore de nervi...si se intampla in continuare.
De CAND il jignesti pe un ins care fura... spunandu-i ca fura?
https://www.tpu.ro/go-to-answer/15944279/
Mai invata codurile alea care tin de maniere, ca tot ii tragi cu "Regulamentul" TPU si "ajutatul" semenilor napastuiti... :D
Poate vei fi mai apreciat daca iti vei utiliza propriul creier in raspunsurile tale, nu Ctrl+C.

| Darkmagic a răspuns:

@Ray
In loc sa-mi beau cafeaua chiar trebuie sa iti amintesc ca ATUNCI CAND COPIEZI CEVA DE PE INTERNET TREBUIE SA PUI GHILIMELE SI SA DAI SURSA? ...pentru ca altfel E FURT?
Acelasi lucru si cand dai "copy/paste" unui raspuns dat de un alt user!
Mintea ta poate sa inteleaga ca ce faci tu fara sa dai sursa si semnele de citare e furt intelectual?
Nu "arzi" neuronul, nu consumi nimic, nu gandesti nimic, COPIEZI...si gata, ai mai dat un raspuns "inteligent".
Ma doare in cot ca ai o armata de prieteni care te cred "cool", "destept", "sufletist" sau ei mai stiu cum!
Cine te crede asa...e ca tine.
Am rugamintea sa ma mai bagi in seama cand iti vei utiliza pe TPU propriul cap, nu "capul" Wikipedia, "Google" sau pe al vreunui alt user!

| Caro34 a răspuns:

Trista! Sunt oameni capabili, deosebiti etc., care isi pierd timpul pentru oameni care nu-i apreciaza, din pacate! Cred ca intrebarea asta e o gluma!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Caro34):

Nr 2 nu e deosebita cu nimic. Citeste 10 raspunsuri si o sa preferi sa iti bagi degetele in ochi.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Oooo, da!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia mă are pe mine la ign straight face.Zi şi tu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe mine. Moare de ciuda cand cineva nu ii da dreptate. Mare feminista dar nu ma mir, am auzit ca fenomenul asta a facut ravagii in Australia, unde este baba asta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.tpu.ro/useri/clasament-general/
vezi acest clasament nature

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Doamne fereste. Aia a ajuns intr/un an nr 23. Si mai zice ciutanca aia ca eu nu am viata sociala rolling on the floor)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Punctaj total 1.585.265,95
are punctaj mare
ce sa spun, asta cu viata sociala majoritatea care intram aici avem tipare asemanatoare in real life

| ShaOfHatred a răspuns:

Foarte trista.

| CleanHeart a răspuns:

Normala cum e si acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel. fara al 6 ar fi fost naspa

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles.De tine s-a luat cu muzica pe restul 5 ne-a bagat la colectiv laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Spuneam eu mai multe si dincolo(despre el) dar nu simt fluturi in stomac cand ma iau de oameni depresi. Prefer aia care se cred superiori, gen veganiibatting eyelashes

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa-ti spun precis ca viata mea n-ar mai avea sens fara Gretta. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul care trebuia sa nu fie in top este RAY are o conceptie de comunist si nu prea da raspunsuri folositoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 9 minute | Ray a raspuns:
dupa ce mai jignit asta spui, cool, bine era daca era comunismul nu erau jigniri, oamenii aveau frica, nu isi era frica sa iesi afara noaptea, nu era generatia Facebook si frecatul mentei pe banii parintilor, spune mersy ca a fost comunismul si ca va facut economie, blocuri ca inainte de comunism numa agricultura era

Te-am vexat cumva? Tu crezi ca o tara se conduce cu frica? Cum te simti ca datorita comunismului au murit elitele Romaniei ( intelectual ) a distrus credinta? nu prea ai tu habar vezi doar partea buna. Mai usor cu generatia Facebook, nu cred ca m-ai cunoscut ca sa-ti dai tu cu parerea ce fac eu sau nu deci linisteste-te ca esti inutil in acest dialog. E na esti tu sigur ca frec menta pe banii parintilor? Nu mai critica dupa amintiri ca nu toti suntem la fel. Nu stiu ce traume ai trait cand erai mic / adolescent dar esti zalud rau. Da ai dreptate cu economia dar pe plan etic ai un caracter abject. Hai ca nu stau la discutii cu un onorabil domn ce este un exemplu pentru varsta lui.

Răspuns utilizator avertizat
| WarNerve a răspuns:

Fara al 6-lea cele mai neamuzante dudui de pe site ar fi mai murdare la fund

| Tare12 a răspuns:

Ntrebarile de pe TPU nu au voie sa fie un atac la persoana, jigniri e contrar regulamentului TPU, intrebarea asta nu are ce cauta pe TPU
sa ne amintim ce e TPU
Întrebi un prieten chiar dacă nu-l cunoşti.
Când avem o întrebare apelam în primul rând la un prieten, nu la un motor de căutare. Pentru că ştim că motorul de căutare nu ne poate da un răspuns din inima. Uneori însă, prietenii pe care îi avem nu ne pot oferi un răspuns. Poate suntem primii din grupul nostru care se confruntă cu această întrebare. TPU.ro se doreşte a fi locul unde îţi poţi întreba prietenii pe care nu i-ai întâlnit încă.

Un răspuns înseamnă 5 minute din timpul tău, însă poate însemna infinit mai mult pentru cei care au pus întrebarea.
Cu toţii am primit cel puţin o dată în viaţă ajutor şi răspunsuri pentru întrebările pe care le-am avut: de la rude şi prieteni apropiaţi, de la cunoscuţi şi chiar de la persoane mai puţin cunoscute. Prin TPU.ro poţi să returnezi acest ajutor. Durează doar 5 minute să cauţi o întrebare al cărui răspuns îl ştii şi să scrii acel răspuns. Actul tău poate fi nepreţuit pentru cel care a pus întrebarea.

Un răspuns pentru o cauză nobilă.
În plus, ne dorim ca prin TPU să dăm o mână de ajutor cauzelor care, într-un fel sau altul fac lumea mai bună. Dorim să promovăm aici iniţiativele sociale ale companiilor şi să vă facem participanţi la succesul acestora. Noi credem în "toţi pentru unu" pentru că atât în spatele întrebărilor, cât şi în spatele răspunsurilor se află OAMENI, oameni care cred în bunătate şi în