| Bionicle a întrebat:

Cum ar trebui ca o persoana sa isi schimbe banii in bani straini, ca sa ii cheltuiasca in alta tara?

5 răspunsuri:
| I0nuT55 a răspuns:

Simplu,merge la banca, si acolo îi poate schimba, cei de la banca sunt obligati sa-i schimbe.
O zi buna!

| lpavel a răspuns:

Tu nu ai auzit de schimb valutar? Exista in orice tara!

| Bionicle explică (pentru lpavel):

Stiu de schimbul valutar, am facut asta cand mi-am schimbat Euro in lei.Dar acolo schimba si in alti bani straini?

| Bionicle explică (pentru I0nuT55):

Aha,si cu ce acte trebuie sa ne prezentam, numai cu buletinul, sau la ce fel de banci? Sunt cumva mai multe feluri?

| lpavel a răspuns (pentru Bionicle):

Nu exista bani care nu i-ar schimba la un schimb valutar! Iar despre banci : nu orice banca iti schimba banii, depinde ce chef are... happy si acolo si la banca trebuie sa ai un act de identitate! bafta!