| FashionCellia a întrebat:

Cum as putea sa invat mai repede la istorie si la geografie?

1 răspuns:
| Marius444 a răspuns:

Tre` sa ai memoria cifrelor. Eu, de exemplu, citeam o data lectia si stiam toti anii, metrii, s.a.m.d pe de rost (asta cand citeam).
In fond, nu e atat de greu sa tii minte ca Vf. Omu are 2505, Moldoveanu 2544, iar Negoiu 2539, sau ca Unirea Principatelor Unite (sau cum se numeste) a fost pe 24 ianuarie 1859... (chestiile astea le-am invatat in urma cu vreo 5 anibig grin )

So, daca n-o ai, sorry. N-o sa poti invata niciodata eficient la materiile astea.