| anonim_4396 a întrebat:

Cum ati aflat ca nu exista Mos Craciun? Cum v-ati simtit in momentul ala?

11 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Am stat toata noaptea treaza sa-l astept pe mos si cea mai mare dezamagire a fost sa aud o discutie intre parintii mei despre cadouri. de atunci nu a mai venit mosul pe la mine.

| Dara a răspuns:

Cand eram eu copil exista Mos Gerila, am si poze cu elhee hee In clasa intai, cand dupa ce ne-am fotografiat fiecare cu Mosul, invatatorul nostru i-a spus: "Tovarasu' Dobrin, sa veniti sa discutam despre plata pozelor." Era tatal unui coleg... Dar n-am facut o tragedie din asta.

| mami a răspuns:

Primadata am aflat ca nu exista mos Nicolae si am facut un taraboi de numai
am recunoscut-o pe bunica deghizata cu un cojoc intors pe dos cu un lant imens in mana, nu am acceptat cadoul care a constat dintr-un piaptan confectionat din os, foarte frumos, mere si nuci, am plans pana am adormit
apoi am surprins-o pe mama inpodobind bradul

| Pisiii :x a răspuns:

Cand tata sa costumat in Mos craciun pentru a imparte cadouri la cei de la gradinita.Si m-am suparat pe el pentru ca nu mi le-a dat mie pe toate

| Cryssbest a răspuns:

Eram la scoala, ne-a zis o colega (ea isi spionase parintii punand cadourile sub brad). Toti o ascultam captivati, de zici ca eram la o sedinta!happy Am fost cu totii mirati - inclusiv eu - de ce sa neg, dar apoi mi-am dat seama ca tocmai asta face totul mai interesant. Nu pot vorbi si in numele celorlalti colegi ai mei. Ironic, sarbatorile au devenit magice pentru mine exact dupa ce am aflat "adevarul".
Exista o magie a sarbatorilor de iarna si asta nu poate nega nimeni!

| sabiiiiiina a răspuns:

Am vazut-o pe mama cum pune cadouri sub brad laughing
Nu a fost mare dezamagire. happy

| michyy a răspuns:

Cred ca putin dezamagita dar sa stii ca si acum la 16 ani imi place sa cred in mos craciun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am stiut ca nu exista pentru ca nu era nici un cadou mai special, astea cumparate de la magazinul din coltul strazii o dadeau repede de gol pe mama.De la mos craciun ma asteptam sa vina cu jucarii ecologice facute manual din plastic sau lemn, ce sa mai vorbim, minte de copil happy. M-am simtit foarte bine, parca mi-a luat o piatra de pe inima, asta mai lipsea, sa afle tata ca un mos imbracat in costum rosu intra pe la ea prin dormitor, cred ca nici nu m-ar fi recunoscut ca fiu rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi s-a spus odata si am fost convinsa. Cand eram mica, am umblat cu fete mai mari ca mine. Ele mereu imi spunea ca nu exista, eu refuzam sa le cred(erau invidioase ca la ele nu vine cu multe daruri ca la mine laughing ). In timp, am ajuns sa le dau dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nebundupatine, ma bucur sincer ca ai simtul umorului dezvoltat. In alta ordine de idei, bine ca nu am intrebat despre iepurasul de pasti, cine stie ce raspuns ai fi dat laughing

| pocaitu a răspuns:

L-am vazut pe tata meu cu costumu de mos craciun cand tragea tarie de casa.Toata noaptea am plans.De atunci nu mai accept jucarii, doar $$$