| SunsetAway a întrebat:

Cum ati descrie voi o femeie ratata?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Una careia ai avut ocazia sa i-o tragi, dar din varii motive nu ai facut-o. Deci e o femeie ratata (cel putin de tine). laughing

20 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O femeie care are impresia că odată ce începe să fie mamă trebuie să înceteze să fie orice altceva. Nu își mai dă voie să se simtă sexy, să caute și să accepte provocări, nu mai învață lucruri noi. Preia tot felul de sarcini asupra ei, în loc să mai delege unele din ele și celor apropiați care beneficiază de pe urma unor acțiuni ale ei. La fel o femeie care are impresia că trebuie să fii toată viața cu un singur partener, chiar dacă sexul e prost și ăsta nu e nici pe departe singurul neajuns din relație. Pe principiul că nu vrea să sară din pul ă în pul ă preferă să să aibă doar 1 sau cel mult 2 parteneri toată viața, chestie tristă pentru că în 99, 99% din cazuri va rata multe oportunități. Partenerii, chiar și cei presupuși doar sexuali, ne învață o mulțime de lecții în timpul în care ne sunt alături. Ori refuzând aceste experiențe ne limităm crunt realitatea.

| SunsetAway explică (pentru Bacemi):

Ce perspectiva orientala...sa-i zic asa. Sau de amant fatal.
Daca nu au copii cred ca da.
E mai complicat cu ei, acestia avand nevoie de unitate. Nu e musai, insa experienta occidentala a dovedit ca micutilor le e mai bine astfel, avand parte de o dezvoltare psihica mai armonioasa.

| Freya1 a răspuns:

O femeie care accepta insulte, jigniri si batai care se lasa condusa de frica sau de acel asazis sindrom Stockholm care dupa parerea mea in majoritatea cazurilor e o scuza, o femeie care isi abandineaza copii pentru un barbat sau cele care se prostituiaza in loc sa aiba demnitatem si stima de sine

| syd2 a răspuns:

laughing imi place aluzia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cumnata mea.Aş descrie-o pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie care se lasa abuzata, insultata, condusa de altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste Florentina.

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Buun

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Zici de aia care avea nasu stramb si trasa la fata din TPU?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Da

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce crezi asta? Eu am vb cu ea un timp se dadea fata serioasa si tot tacamul dar dupa ce si-a facut prieten am intrebat-o daca lucreaza si venise cu figuri pe ea... ba merge in Brasov dupa aia in Buzau asa traiesc aia 2 ciudati oricum, iti dau dreptate fiind ratata pentru ca nu-i in stare sa munceasca

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Zicea ca ce sa faca cu unu care are bicicleta? Mai bine unu cu Bugatti. Doamne feri, iti dai seama ca nu era materialista! Desi ea nu a muncit o zi in viata ei, nici macar pentru o amarata de bicicleta.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma si astea mai stricate sant c...e ai doamne... pacat de ea parea om de casa dar sa faca ce vrea, nu ne putem baza pe niciuna in ziua de azi omule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar aia cu parul decolorat,despicat, deteriorat, de are aspectul ala de paie, de matura, coceni etc.
Orice femeie intreaga la cap are parul ingrijit.
Asta e cel mai bun indiciu.

| SunsetAway explică (pentru anonim_4396):

Eu chiar m-am si certat cu o tipa pe treaba asta. Si ii sugeram eu ca baiat ce sa faca cu el, sa inceapa tratament cu ulei de ricin, de cocos, etc etc. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe mi-a fost dat sa vad si sa aud in viata-am auzit de lovitura de stat ratata, sinucidere ratata, noapte de amor ratata, dar de femeie ratata nu am auzit niciodata.
O femeie nu poate fi ratata, chit ca stai la racoare 7 ani pentru viol.

| SunsetAway explică (pentru anonim_4396):

Eu am pus intrebarea mai mult pentru a evita misandria/feminismul. Fix inaintea mea era un user care intreba de barbati ratati. Dar ce, numai barbatii e ratati? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SunsetAway):

Stiu ca acela a fost momentul zero. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie care traieste pe banii barbatului.