| casandra2222 a întrebat:

Cum bootez cd-ul in cd-rom(ca sa instalez xp)sau dvd-ul in dvd-rom(daca exista asa ceva) eu intru in bios si imi apare o pagina neagra si imi scrie:

safe mode

safe mode with networking

safe mode wih command propt

last known good configuration(your most recent settings worked

start windows normally

ce trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai tu nu esti in bios aici: ca sa intri in bios imediat cum apare prima imagine dupa ce ai deschis pc-ul apasa tasta F2 Acolo esti in bios de unde setezi ca bootarea sa inceapa mai intai de pe CD!
pentru a face un cd botabil uite un tutorial http://www.youtube.com/watch?v=YbirpJxquXA si aici http://www.giz.ro/software/cum-sa-faci-un-cd-sau-dvd-bootabil-3813/

1 răspuns:
| userr a răspuns:

Ok... uite tu faci confuzie acolo nu esti in bios unde scrie Safe mode si celelalte! petru a intra in bios apasa. delete,, imediat dupa ce aprinzi pc-ul(apasa de cateva ori continuu)va trebui sa apara un ecran albastru si scris alb! daca ajungi pana aici e bine.pentru a face pc-ul sa boot-teze de pe cd/dvd mergi la, Advanced bios features'' si acolo trebuie sa fie,, First boot device,, alegi unitatea cd-rom sau dvd-rom depinde ce ai tu.Iesi din bios apasand F10 salvand optiunea ta... pc-ul se va restarta singur atentie cand scrie press any key to boot cd(apasa orice tasta )mult succes!