| nicusor123 a întrebat:

Cum creez un sit interactiv?

1 răspuns:
| MarianAsh a răspuns:

In functie de nivelul de interactivitate pe care îl doreşti şi scopul propus poţi să alegi din soluţiile existente sau poţi creea site-ul de la zero dacă beneficiezi de cunoştinţele necesare.
Pentru un site de socialzare cum este TPU.ro poţi folosi BuddyPress, Jomsocial.
Dacă vrei ceva gen youtube poţi folosi phpmotion.
Dacă vrei ceva simplu poţi să foloseşti un sistem de blogging (http://bancuri.epistole.ro este bazat pe wordpress, www.romaniinitalia.ro este bazat pe joomla)
Dacă vrei un magazin online poţi folosi opencart (www.biastore.ro de exemplu)
Dacă vrei jocuri interactive îţi recomand Adobe flash air/flex