| RAY a întrebat:

Cum e in Romania clientul nostru stapanul nostru sau clientul nostru prostu nostru, eu observ ca a doua varianta e cea valabila, in multe magazine am observat asta, oare de ce se comporta atat de necivilizat ei cu noi, nu ei au nevoie de noi?

4 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

Lipsa de educatie? Probleme personale? happy
Nu iti bate tu capul cu ei, zambeste-le si do your thingwinking
Apropo, de ce ti-ai pus tocmai poza aceea la avatar, esti fascist mai nou? laughing

| Kaℓi a răspuns:

Nu trebuie sa le permiti! daca tu ai o atitudine corecta, la fel ar trebui sa aiba si vanzatorii fata de tine. Poti sa ii si pacalesti si sa ii sperii, facandu-i sa creada ca esti mistery shopper happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde de magazin, Ray.De cele mai multe ori angajatii se poarta frumos! La kaufland de exemplu
Banuesc ca mai sunt si scapari.

| Eterra a răspuns:

Pai, cred ca raspunsul este simplu. Sunt persoane mai putin profesioniste si necivilizate. Uita sa-si lase treburile personale acasa, si sa adopte un comportament adecvat meseriei. De obicei cand vad ca persoana ce ar trebui sa ma serveasca este apatica, obraznica etc. nu mai cumpar nimic si merg in alta parte, caci nu se merita!