| Effy35 a întrebat:

Cum faceți față știrilor negative din ultima vreme?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Decid că nu-i treaba mea.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Destul de simplu.
Le citesc, le verific din mai multe locuri, incerc sa le inteleg, incerc sa citesc ce urmari vor fi ca sa nu ma ia prin suprindere.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu ma uit la stiri deja de vreo 5 ani.Imi aleg pe calculator pe Facebook si pe Youtube la ce sa ma uit si la ce nu.

| mastadont a răspuns:

Nici cum, nu e ca și cum acestea mă afectează în mod direct deci nu am la ce să fac față.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ce stiri? Eu nu am televizor, si conturile mele de yt, insta, Facebook, x, etc., sunt pline numai de ceea ce vreau eu sa urmaresc. Nu de tari care intra in razboi pentru o bucata de pamant negociata omeneste.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu te poate atinge niciun rău dacă îl ai pe Dumnezeu în sufletul tău și inima ta și în faptele tale și în gândul tău și în mintea Tea. Nici diavolul nici satană nu-ți mai potaie șopti nimic la ureche și nici în cale nu-ți mai apare atâta timp cât îl ai pe Dumnezeu lângă tine cum? Păstreazăți sufletul curată Păstreazăți inima curată Păstreazăți gândurile curate Păstreazăți faptele curate Păstreazăți intențiile bune căci eu atunci o sat pot să-ți vad strălucire printre oamenii lui Satană Și Diavolul lumina sufletului tău atunci o s-o pot vedea durerea inima tale atunci o s-o pot auzi faptele tale către tine ma vor îndruma și ma vor aduce nu te îndepărtat de Dumnezeu căci dacă te îndepărtezi de Dumnezeu te îndepărtezi de Adevăr te îndepărtezi de tot ce iubești cu Adevărat pe pământul asta dat ție de Dumnezeu nu asculta gurile rele nu asculta gurile murdare nu ascult răutate omului nu te lua după faptele celor car lucrează pentru Satană Diavol și cel rău nu-ți murdări sufletul și inima săte poată auzi și vedea

| LisaJulie a răspuns:

Știrile sunt o pierdere de timp.Aduc numai depresie și gânduri negative. Mai bine te uiți la un serial, film sau la muzica! În plus toate canalele sunt în mare parte plătite de guvern sa dea numai știri alarmante.

| EestiSodalane a răspuns:

Pur și simplu mă doare in fund de ce se intampla in lume. Mi-e foarte usor sa fac față. Nu ca nu sunt la curent, citesc si eu despre ce se intampla, dar nu ma afecteaza absolut deloc emotional sau psihologic. Mai mult ma afecteaza viata mea privata decat ce scrie in ziare.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Nu ma uit la ele. Simplu