| anonim_4396 a întrebat:

Cum i-ați cataloga pe cei care sunt inteligenți, dar fac pe proștii dinadins ca să-i enerveze pe cei care îi cred proști, dar care demonstrează contrariul atunci când e nevoie și treaba e serioasă?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Acești indivizi ar putea fi catalogati ca fiind "inteligenți cu abilități de disimulare". Ei folosesc inteligența lor pentru a apărea ca fiind mai puțin capabili decât sunt în realitate, în scopul de a se distra sau a controla reacțiile celor din jur.

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pe scurt, ipocriti dar si "smecheri"!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca o fac pe prostii dinadins genul acela de persoane ca să ii enerveze pe altii, poate intervine ceva care ii schimba mentalitatea, sau se schimba ei ca si persoane, ori intervin oameni/factori care îți schimba traiectoria vietii sau situații neplăcute și decazi fără sa iti dai seama în negura științei