| anonim_4396 a întrebat:

Cum invingem timiditatea?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Capatand incredere in fortele proprii

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Socializeaza.

| mODIN a răspuns:

Pai chiar azi i-am zis unei fete ca-mi place de ea.Nu m-am gandit la ce o sa zis sau la ce o sa urmeze, pur si simplu i-am zis:"imi place de tine".Si atat.Pe scurt mai intai fa si dupa aceea gandeste happy

| andrei1237 a răspuns:

Incearca sa nu iti mai fie frica in tot ceea ce faci si gandeste-te ca nu vei pati nimic rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încetând să ne mai gândim la cei din jur şi la părerile şi reacţiile pe care aceştia le-ar putea avea la adresa noastră.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasand-o la o parte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Şi dacă eşti timid tot eşti izolat de cei din jur. Măcar dacă treci "în partea cealaltă" te va afecta cu mult mai puţin înspre deloc.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Pur si simplu o ignori

| Burner94 a răspuns:

E o intrebare buna, aici practic trebuie sa te lupti cu tine, sa incerci sa faci ceva sa nu mai bagi de seama toate prostiile cele din jur, practic sa faci ca tine indiferent de consecinte

| MateiMincinoiu a răspuns:

Eu, unul, eram foarte timid pana cand mi-am dat seama ca trebuie sa ma gandesc la viitor. Daca te gandesti la ce urmeaza vei realiza ca nu e mare branza.De atunci vad partea plina a paharului, devenind astfel un OPTIMIST.

| BrunoMarsConstanta33 a răspuns:

Cu tupeu sa nu iti fie frica fa o si gata