| Codrinela a întrebat:

Cum ma pot motiva sa fac chestii mai utile?
Cum ar fi învățatul si slăbitul

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu poti sa te motivezi, motivatia vine sau nu de la sine, nu vine la comanda.
La unii apare motivatia cand afla ca acele lucruri ii sunt benefice, insa tu stii deja ca invatatul si slabitul sunt benefice.

Sti ca invatatul te va ajuta in viata sa ai un job mai bun si mai comod si mai bine platit, sti ca slabitul te ajuta pe deoparte sa fi sanatoasa, pe de alta sa atragi admiratia mai multor parteneri de sex opus.

Asta e, iar daca nu stiai, sti acum, iar daca stii acum si tot nu simti motivatia, aia e, nici nu va apare aceasta motivatie.

| Dismally a răspuns:

Ascunzi telefon, tableta, laptop, televizor, ce mai ai si pe urma o sa faci si chestii mai utile de plictiseala happy

| Lukasssz a răspuns:

Te uiti la intrebarile lui Alex Dorinel

| oglindasultanului a răspuns:

Facandu-le de placere

| CIaudiu a răspuns:

Te uiti de cateva ori la un boschetar sau tigan de pe strada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stresul ar trebui sa te motiveze sa inveti. Cand inveti scade stresul cauzat de invatat si te simti mai bine. Deci, inveti ca sa te simti mai bine. Oglinda si felul in care arati te motiveaza sa slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

­du-te si topaie in pielea goala in fata oglinzii. daca nici unduirile sinistre ale stratului de grasime de pe tine nu te fac sa vrei sa slabesti, nu vad ce altceva te-ar putea convinge

Răspuns utilizator avertizat