| AdiMihai25 a întrebat:

Cum modifica vloggerii filmuletele/videoclipurile, sa le apropie, cu unele efecte? Sau au doar camera video speciala Canon sau ce o fi?
Iar melodia de fundal de unde o ia de nu ia strike de la Youtube?
Multunesc.
Funda, un raspuns concret.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Majoritatea folosesc camere GoPro.
Editarea se face cam cu orice editor video, incepand de la Windows Movie Maker (care nu suporta rezolutii mari, din pacate).
Melodiile de fundal sunt de obicei din categoria "no copyright", care sunt la liber. Daca esti atent, cam toti vloggerii au aceleasi sunete de fundal.

| Wr3nch a răspuns:

Se modifica in program de editatare video, cum e Adobe Premiere Pro.

Pentru muzica poti fie sa licențiezi muzica de la firma ce detine drepturile de autor, fie sa cumperi muzica fara copyright pe care o poate folosii oricine. Este si gratis daca cauti pe net.

| Wr3nch a răspuns:

De ex aici