| BrokenAngels a întrebat:

Cum motivezi pe cineva să învețe pentru evaluarea națională, în special la matematică?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Îi spui că dacă nu va învața, nu va lua examenul, nu va ajunge la un liceu bun + că îl poate păcăli vânzătoarea la magazin, aplicându-i Teorema lui Pitagora sau în cel mai rău caz Suma lui Gauss și NU VA LUA punga de pufuleți care trebuie :O!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca daca nu invata se va face cioban la oi. Ce sa faca fara un liceu macar? Poate ii vine mintea la cap si mai invata