| Hyung17 a întrebat:

Cum perecepeți această lume?

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fascinanta.

| DaianaDC a răspuns:

Falsa, fiecare isi urmareste scopurile. Fiecare e pentru el si singura varianta ar fi sa te descurci singur/a pentru ca asa n-o sa mai fi dezamagit de oameni

| Mădă0611 a răspuns:

Naşpa.
Oricum si orice ai face, nu e bine. Daca nu te tradezi pe tine, ii tradezi pe altii, si citesti si auzi atatea despre fidelitate, corectitudine, adevar, iubire, sinceritate, ca pur si simplu nu iti ramane decat sa te dai batut ca sa poti dormi cu constiinta impacata, doar ca adormi greu, ca n-ai realizat nimic, si te obligi sa te conformezi cu putin sau nimic, pentru a fi corect, "be kin.d, for everyone you meet is fighting a hard battle". Adevarul e ca lumea nu e cum crede majoritatea, aici trebuie sa te folosesti de altii, iar daca nu iti mai sunt de folos, sa ii inlaturi, fara mila, doar ca suntem invatati ca om inseamna fix invers.

| Doub a răspuns:

Un minunat joc de ruletă rusească

| R0R0 a răspuns:

Hm...
Sunt multe de spus cu privire la asta.
Nu zic ca este o lume perfecta.Din contra: rautatea si invidia predomina.
Dar mai sunt si oameni buni la suflet, sinceri.

| syd2 a răspuns:

Foarte... Complexa.

| Staind a răspuns:

Ii faina. Iti pune abilitatile la incercare. Daca nu le ai, te plangi ca lumea-i rea.

| 6684464 a răspuns:

Tot ce există ca realitate și ca reflectare a ei.

| ABCD122 a răspuns:

Plina de rautate si dispret total. nimeni nu ofera ajutor fara sa castige ceva, e concurenta la tot pasu', tehnologia a ajuns la un punct de unde nu mai poate fi controlata si lista poate continua.

| Coquina2 a răspuns:

E misto.
oamenii o strica.