| 00LUNA00 a întrebat:

Sunteți fericiți că trăiți în această lume?

Argumentati-vă raspunsul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fericit ca traiesc si ca am intrat in aceasta viata, in aceasta lume.
Aerul, apa, natura, culorile, oamenii...tot ce ma inconjoara mi se par daruri special facute pentru mine.
Ca si cand cineva mi-a pregatit cu multa atentie un loc pentru desfatarea mea si apoi m-a pus in acel loc spunand:traieste si bucura-te.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt. Fără a fi fericit sau nefericit. Pur și simplu.

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu nu sunt fericit cu viata mea.sad Asta este adevarul.Fiindca am depresie si anxietate si deseori viata mi se pare trista

| RAY a răspuns:

Da,desigur ca da,traim intr-o lume minuata,singura poate din univers care sutine viata,plus ca existam ceva incredibil de minunat,multi nu isi dau seama cat de norocosi sunt ca exista, chiar daca viata inseamna si suferinta viata este o minune a naturii care a creat totul, suferinta te invata multe si te pazeste de alte suferinte, iubirea, bucuria, fericirea, tristetea, suferinta toate creaza ceea ce numim exprienta a fi om care este unicata in regnul animal plus ratiune de a descoperi stiinta

| Drimmero a răspuns:

Fericit si multumit sunt, de asemenea nu stiu sa argumentez aceste stari, sunt spontane de obicei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant ce-a m-ai ferikita k traesk an akeastha lumie minunatha si plina de suprize.
Nustu s-a argumenthez.

| WithinShadows00 a răspuns:

Ti-as argumenta dar e gresita intrebarea. Sau abstracta. Sau incompleta.
Lume poate fi Univers, ori lume poate fi gramada de oligofreni dintr-un oras ca Bucuresti care nu stiu nici sa mearga pe 2 picioare.