| juniper a întrebat:

Cum pot afla care au fost stramosii mei? Ca nu stiu cum sa fac chestia cu arborele genealogic.

12 răspunsuri:
| Butsilee a răspuns:

Intreaba parintii bunicii stabunicii stra stra bunicii daca ai :d daca nu du-te la thinking primarie parca thinking intreaba si tu pe cineva poate cine stie au fost regi laughing si se stie ceva de ei thinking nu stiu exact daca la primarie thinking la o biblioteca thinking ceva local oricum happy prin acte (daca au parintii) happy mult succes ca arborelewinking

| DoarOana a răspuns:

Ii poti intreba pe parintii tai. Nu cred ca este asa ceva pe net happy.

| AnemonaP a răspuns:

Stramosii dacii si romanii dar daca vrei din familia ta nu stiu intreaba pe cineva din familia ta mai batran poate stie el.

| karakushiu a răspuns:

Exista un site unde intruoduci numele si nu stiu mai ce, cum a aparut acum afla cat mai traiesti.Eu ti-as recomanda sa nu ai incredere in chestiile astea pentru ca nu fac decat sa va induca in eroare si profituri celor care detin siteurile...is niste prostii foarte mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna m-am intrebat de ce nu s-a transmis din generatie in generatie informatiile despre stramosi. am incercat sa aflu aceste info de la bunica. am putut afla pana la bunicii bunicii mele ca au fost greci mai departe nu se stie. la ptimarie nu am aflat mai nimic sub pretextul ca in 1900 toamna au ars toate documentele intr-un incendiu etc. tot ce pot face este sa incep eu de acum sa le transmit mai departe copiilor mei originile cel putin de la bunicii bunici mele big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebati de ce nati esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma framanta intrebarea asta...am vazut o poza cu bunicul bunicului meu, cam de prin 1880.era ceva gen caragiale numai ca era mai gras un pic

| djFlaviu a răspuns:

Sada

| winnetou27 a răspuns:

Cu ajutorul doamnei diriginte,carei ii multumesc f mult, am aflat ca neamul meu are radacinile printre oamenii din imperiul otoman, adica sunt un fel de turco-roman...Privind problema ta.nu stiu sincer cu ai putea decat sa iti intrebi rudele mai invarste. Spor la cautat

| Mycophobia a răspuns:

Intreaba parintii

| GIADAM a răspuns:

Pai scrieti nummele pe google si spera si tu ca gaseste ceva