| SERIALS a întrebat:

Cum pot afla din ce tara imi scrie un utilizator (prieten pe facebook)? Vreau sa ii dau vreun link si sa aflu daca intr-adevar se afla in acea tara care mi-a spus-o?

Tin minte ca demult am dat unei persoane un link la un chat a intrat si astfel am aflat din ce oras e.

Stie cineva asa smecherii? Vreau foarte mult sa aflu.

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Lasa-mi mesaj privat cu ID-ul tau si vorbim.

| Iwannabesmart a răspuns:

Eu am vazut un tutorial astfel.Intri pe contul de gmail sau yahoo, dai la mesajul respctiv, pe o rotita, pe "Afiseaza surrsa", la ultimul recived iti da IP-ul pers.respectiv, il copiezi, intri pe IP tracer, pui IP-ului si gata.