| mariusice a întrebat:

Cum pot face o lume mai buna si cine este dispus sa ajute?

7 răspunsuri:
| SomeBody12425356 a răspuns:

Legalizeaza marijuana, asta poate aduce multe schimbari in bine:
1. Nu are mai intra atatia oameni la puscarie
2. Fiind legala ar scadea pretul si prin urmare s-ar largi consumul iar cel de tigari si alcool ar scadea (tutunul si alcoolul sunt mult mai daunatoare)
Asigura-te ca oamenii isi cunosc drepturile si stiu unde sa apeleze daca le sunt incalcate
Teste mai complicate la permisul auto (sa nu aiba toti chiorii si schiopii carnet)
sunt multe lucruri dar nu pot fi rezolvate decat pe scara larga...

| Netrider a răspuns:

Incepi cu tine.

| mariusice explică (pentru Netrider):

Am ceva vreme de cand am inceput cu mine acum ii caut pe cei care vor si ei

| mariusice explică (pentru SomeBody12425356):

Ar fi un pas dar pana unde crezi ca ar merge asa?

| Netrider a răspuns (pentru mariusice):

Dupa ce incepi cu tine si chiar te transformi atunci nu mai trebuie sa-i cauti, te vei intalni cu ei pe baza afinitatii. stii cum se zice:

"cine se aseamana se aduna"

| M1hai a răspuns:

Fiecare om are poate fi schimbarea incepand cu elwinking

| doctorandus a răspuns:

Sunt prea multi care vor sa imbunatateasca lumea si poate tocmai asta e problema. Si Marx si Hitler au incercat sa imbunatateasca lumea, fiecare-n felul lui.