| Misteriosul2011 a întrebat:

Cum pot reseta cartusele la imprimanta Canon MP210? Cartusele sunt noi si le-am incarcat pentru prima oara. Imi da o eroare E5 si beculetele clipesc si neputand sa fac nimic.

Răspuns Câştigător
| titi a răspuns:

Sunt doua moduri de resetare, o restare hard si una soft, cu un programel.Pentru resetarea hard urmezi pasii de aici (postarea lui Istvan-prima) http://www.rpc-forum.ro/showthread.php?t=151
,tot de acolo poti downloada programul de resetare (trebuie sa te inregistrezi pe forumul ala ca sa o poti downloada).Se poate ca nici una sa nu mearga "din prima", incerci de mai multe ori si ai rabdare, imprimantei ii trebuie mai mult timp sa ia comenzile alea.

2 răspunsuri:
| Holyman a răspuns:

Nustiu!

| AlexutZZu_7342 a răspuns:

Nu este treaba mea!