| Psihiatrie a întrebat:

Cum pot sa-mi fac prieteni reali/virtuali, nu vrea nimeni sa vorbeasca cu mine cu toate ca sunt foarte prietenos happy

21 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......u-baietii/
Răspunsurile pe care le-ai dat la această întrebare, pe lângă faptul că instigă la violență domestică, mai instigă și la lipsire de libertate (infracțiune pedepsită de Codul Penal, art. 205, cu 7 ani de închisoare). De asta nu te place nimeni!

| Morbid a răspuns:

Prietenii virtuali nu prea exista.(am numai unul ce am in comun multe cu Persoana aia).
I-ar ce-i reali, sunt si aia extrem de putini. As putea sa numar pe o singura mana cati prieteni/e am.
Parerea mea e sa nu Mai incerci sa ti faci prietenii, cine te place o sa incerce el/ea sa se bage in seama.

| Psihiatrie explică (pentru Morbid):

Din copilarie am incercat sa-mi fac macar 1 si n-am gasit, aia e happy

| Psihiatrie explică (pentru MeisterSchnitzel):

O sa fac multi ani de inchisoare, mare pacat de mine, o sa ma vad cu colo acolo.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu pareai foarte prietenos cand atacai oamenii complet la intamplare

| Psihiatrie explică (pentru CostinAlamariu):

Yes

Răspuns utilizator avertizat
| Psihiatrie explică (pentru Hyacinth):

Asta e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie-mi mie despre ce vrei sa vorbim happy Sunt fiinta nocturna

| Mosotti a răspuns:

Pai nu vrea sa vb cu tine ca nu ai ceva comun cu ei, daca se intampla sa gasesti pe cineva care are pasiuni, dicutii comune cu tine, atunci se va lega o relatie macar de discutii.

Deci nu ai dat de cine trebuie inca.

| Mosotti a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Nu e de asta, ca acum am instigat si eu acolo mai rau la violenta, dar contra jigodiilor de barbati care bat femeile, dar ce zic eu e corect, ce zicea el nu e.

Nu discuta cu el ca nu s-a nimerit sa gaseasca discutii comune, pasiuni, sa se lege ceva intre el si altcineva.
Ca nu stiu toti ce a scris el la intrebarea aia, multi nici nu stiu de ea.

| Mosotti a răspuns (pentru Morbid):

De ce nu exista prieteni virtuali? Exista, depinde daca se nimereste sa se compatibilizeze acele persoane, la discutii, caracter, pasiuni.
Si oamenii de pe net sunt tot oameni, deci e acelasi lucru, ca e in real sau nu, nu discuti pe net cu roboti.

Ai dreptate, nu trebuie sa incerce, daca vine bine, daca nu, nu, el sa se comporte natural cum este.

| Mosotti a răspuns (pentru Psihiatrie):

Acuma depinde si cum te porti tu! Ca dupa cum gandesti cu femeile, e cam dubios cum te comporti cu oamenii.
Ca daca e problema la tine, normal ca nu vb nimeni cu tine.
Nu stiu ce sa zic.

Daca te porti okey, e cum am zis, nu ai dat de oameni sa te compatibilizezi.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesti tu cu el de cum sa caftesti femeia cand nu vrea sa fie sclava barbatului, haha.
Si eu am vorbit la intrebarea cealalta de cum sa caftesti barbatu care cafteste femeia, deci deja am avut ceva comun cu el.

| Morbid a răspuns (pentru Mosotti):

Pai in realitate de abia esti compatibil cu niste persoane dapoi pe net.
Citisem o parere de la cineva ca o femeie pretinde ca esti ratat numai pentru ca te bagi cu ea in seama pe net, tind sa cred ca e adevarat. Sunt mult Mai exigente pe net, si oamenii in general, toti se cred superiori pe net, daca insisti risti sa Mai fi si injurat, ce in viata reala se leaga Mai usor prietenii poti citi emotiile si reactiile persoanei aleia. Pe net ciuciu. Sunt numai niste texte, habar nu ai cum e Persoana aia in realitate, pana nu petreci ceva timp cu ea, saptamanal. Nu ai de unde sa cunosti Persoana cu care interactionezi pe net.

| Mosotti a răspuns (pentru Morbid):

Pai in realitate abia esti compatibil cui cativa, nu doar cu de pe net.

Femeia aia nu are minte, omu poate sa se bage in seama oriunde cu alti oameni si in real si pe net, din contra, pe net are sansa sa cunoasca mai multa lume, nu vad nici o problema.

De ex pentru o relatie, mult mai mari sanse ai sa gasesti un eventual partener pe un site unde sunt oameni care vor acelasi lucru, decat in real unde 90 % sunt deja cuplati.

Aia care se dau mari pe net, sunt altceva.

Si la o relatie discuti de 1-2-3 ori pe net, si apoi va vedeti in real, nu se sta 7 ani pe net, dar pe net doar cunosti lume.
Asa si prietenii, poti sa te intalnesti cu acel om.

| Morbid a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu poate ai dreptate.
Cert e ca din experienta mea oamenii sunt mult Mai calzi in realitate decat pe net, intri in depresie daca incerci sa cunosti lume pe net. Pe net am fost numai respins. Adevarul e ca nu mi-am aratat niciodata fata pe acolo. In real se baga lumea in seama cu mine.
Aici vorbim de prietenii, poti sa fi prieten si cu o eventuala femeie care are deja relatie.

| Mosotti a răspuns (pentru Morbid):

Eu am vazut ca si pe net oamenii sunt cam la fel, ca na, tot oamenii aia din real sunt pana la urma, plus ca, caracterul si felul de a fi e acelasi cam oriunde ai fi.
Si am zis, nu stai 101 ani pe net, daca va intelegeti la discutii si pasiuni, se poate sa va vedeti in real in scurt timp.
Deci depinde de situatie.

Internetu e doar locul unde cunosti oameni, nu trebuie sa fie locul de prietenie online a la long neaparat, ca si la relatii.

| SkateFunk a răspuns:

Mie imi place de tine, adica numele ca nu te cunosc dar din ce am vazut ca zice lumea ca instigi la violenta, ei nu stiu ce e aia violenta nu-i baga in seama, si eu mai zdorbesc din cand in cand dupa stare cateun princ 2 asa din mers ca nu-i mai suport pe putzani astia de 12 ani de pe internet cu figuri in cap si gura si sunt 0 barat in real genratie de papagali ce sa zic

| Mosotti a răspuns:

Merita batuti si femei si barbati doar daca fac rau, atat, in rest nu merita nici unul batut.
Adica daca am pe una care ma bate desi nu am facut nimic, normal ca merita batuta.
Sau daca una e abuzata de barbat aiurea, normal ca ala trebuie batut.
Deci n-am facut diferenta intre femeie si barbat, poate fi batut oricare daca merita.

Nu ai de unde sa stii daca ma bati sau nu, asta ar ramane de vazut, ca nu sti cum arata celalalt, ce forta are, si asa mai departe, asa cum nici eu nu pot zice ca te-as bate pe tine.
Deci e o naivitate sa zici "te bat" inainte sa stii cine e adeversarul.

| oglindasultanului a răspuns:

Subiectele de discutie. Pe cine bagi in seama cu ce motive, in ce situatii, la asta fi atent.