| Monique_3125 a întrebat:

Cum pot trimite sms cu numar ascuns?

Răspuns Câştigător
| yuli10 a răspuns:

Si eu stiam tot faza cu reteaua de orange. dar mi se pare ca nu mai merge nici acea metoda, nu sunt sigura.
ai putea mult mai usor sa cumperi un pre-paid si ai un nr necunoscut de pe care sa dai sms-uri tongue

34 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

In ce retea esti, draga?

| denisa_4752 a răspuns:

Pai din cate stiu eu, e posibil doar sa apelezi un nr cu privat! dar de sms uri chiar nu stiu...straight face

| Ruxy a răspuns:

Depinde in ce retea esti. In orange merge daca tastezi inaintea numarului *RI#

| Mina a răspuns:

Eu stiam ca se poate, dar numai de pe Orange, din alta retea, nu

| DMV a răspuns:

Numai pe Orange poti trimite cu numar ascuns cu *RI# in fata mesajului. De exemplu, "*RI# iti trimit mesaj cu numar ascuns"
De pe Vodafone sau Cosmote, nu poti trimite. Ei au posibilitatea de a acorda acest serviciu dar nu il activeaza.

| oana_1897 a răspuns:

Nu mai incerca sa trimiti mesaj cu nr ascuns ca nu mai merge...sunt pe orange si stiu sigur... team popat

auran
| auran a răspuns:

Nu merge, am incercat si eu (vodafone)

Janina
| Janina a răspuns:

Pe orange merge... uneori laughing

| valyutzu a răspuns:

*RI# in reteaua orange

| Raul a răspuns:

Ia gandeste-te ...cum suni cu nr ascuns?(e la fel)

| Monique_3125 explică:

Sunt pe Orange... dar unde pun "*RI#"? in fata numarului sau inainte sa scriu mesajul?

| rosepassion a răspuns:

Nu merge numai pe orange

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti pe orange scrie inaintea mesajului *RM#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum in 2009 so sokos asta cu privatu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trimis inainte(2-3 ani) sms cu nr ascuns...am incercat de 2 min si nu mai merge cu *RI#...am cautat toate metodele care le stiam si nici una nu functioneaza...PS:vb de orange

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apelati la mine copii va dau eu sms_uri cu numar ascuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pune*x#inaintea mesajului (pe orange)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai merge metoda cu numar ascuns pe orange i-am dat toate metodele da nu merge cum se da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inainte sa scrii mesajul pui *RI#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui in fata sms-ului *RI#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

#ri#

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti buna rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit un sms pe Vodafone si imi apare un nume. fara a putea sa vad si numarul atasat.am fost la magazin Vodafone si mi-a spus ca nu a mai vazut asa ceva! ca s-ar putea sa fi fost primit mesajul pe o alta cartela introdusa in tel pb e ca orice cartela ar fi fost introdusa eu nu salvez niciodata numele numai cu litere mari asa cum figureaza numele de la care am primit mesajul

| mada0317 a răspuns:

*xc*+msg(Orange)

| Ionut_Radu_1985 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum iau legatura cu tine.iti dau id meu joint7710 de mess.sau lasa-mi u un nr de cosmote
sa te sun.stima

| DenisaxD a răspuns (pentru Ruxy):

Nu poti pune in fata unui nr RI thinking eu asa stiu

| Paul_Marius_1996 a răspuns:

Mda din pacate nu se mai poate trimite sms-uri cu nr ascuns...

| SmileyTavy a răspuns:

Cu nr ascuns nu se mai poate, insa se poate trimite sms cu expeditor personalizat. Adica sa pui ce vrei tu la expeditor.

incearca pe http://sms.smartzone.ro

| citrixma a răspuns:

Din pacate am o veste buna eu va pot invata cum sa trimitetii sms cu numar privat dar numai pe Orange merge care vrea sa stie sa imi dea cerere de pretenie pe https://www.facebook.com/pikemobidans