| ellai a întrebat:

Cum se poate trimite sms cu numar ascuns?

Răspuns Câştigător
| me_6767 a răspuns:

*ri# dar nu merge tot timpul

29 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu cum se trimite sms dar stiu cum poti suna o persoana cu nr ascus.big grin apesi pe tastele #31# si dupa aia scrii nr de tel a acelei persoane pe care vrei sa o contactezi.
Succes!winking

Janina
| Janina a răspuns:

In ce retea sora-mea?

Janina
| Janina a răspuns:

#RI# - orange

cami
| cami a răspuns:

Se poate numai daca esti pe orange, in celelalte retele nu se poate sad.
*RI# hei salut ce mai faci? stii, sunt bine happy. am luat carnetu`, de abia astept sa facem o tura. te pup, si sper sa ne vedem curand.

| DenissaDeea a răspuns:

Ar trebui sa ai la felefon obtiunea setari, in obtiunea setari cauti-setari apeluri, in aceasta gasesti expediere identitate proprie/o dezactivezi.

| MisterKat a răspuns:

Depinde in ce retea esti. In reteua Orange stiu ca se puteau trimite mesaje cu numar ascuns prin *ri# 074xxxxxxx. Poti sa incerci si sa vezi... happy

| cotzobel a răspuns:

*Ri#si mesajul dar nu lasi spatiu intre Ri si mesaj. un mic sfat: inainte de a. i trimite mesajul pers in cauza trimite. ti tie un mesaj de genul asta.sa vezi daca functioneazawinking

| moonY a răspuns:

Stiu doar de pe orange:
*ri diez(nu'mi merge tasta. tu tastezi direct diez), lasi spatiu si incepi sa scrii

| cristina_4459 a răspuns:

Nu mai merge nici pe orange sa trimiti mesaje pe necunoscut, inainte era *ri#... daca vrei sa apelezi pe necunoscut e #31#07...

| me_6767 a răspuns:

Nu stiu! am incercat toate variantelerolling on the floorrolling on the floor

| pachy a răspuns:

Nu se mai poate trimite sms fara numar singura solutie e sa te inscri pe site-uri de unde se trimit sms-uri gratuite si asa nu stie cine esti(bafta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*ri# din orange

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e ala RI?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge decat in orange(mergea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii trimiti mesajul persoanei respactive si ii spui ca nu e de la tine rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un site dar nu mai stiu cum se num

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii un mesaj pentru mine cu nr tau de tel si iti zic

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baieti cel mai buna cod este #31# merge pe ori ce retea ori ce numar! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa dau un sms pe Orange cu numar ascuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca se pune inaintea textului *ri# apoi, scrii smsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inerkt cu *RI# si nu mi`o mers...mi frica sa incerk a 2-a oara...ca imi termin mesajele
app. eu`s pe Orange
pupici!

| Allex_6640 a răspuns:

Taceti ba va zic sigur ca se mai poate! am primit azi dimineata si in cursul zilei 4-5 sms cu necunoscut cu injuraturi tipul ma si cunosteawinking mi-a scris numele. oh go on

| SmileyTavy a răspuns:

Nu cred ca merge cu nr ascuns.
Dar poti trimite cu expeditor personalizat.
Incearca aici http://sms.smartzone.ro

| Borfas_George_1994 a răspuns:

O intrebare am si eu daca de ex. a raspunsu unu...dc trebuie sa raspundeti toti la feloh go on aiurea suntetioh go on

| ellai explică (pentru Borfas_George_1994):

Iti spun eu de ce. vor sa primeasca punctele care se dau pentru ca raspunzi.eu am pus intrebarea aceasta in 2009. ma mir ca au raspuns oameni chiar si in 2011.

| Skins97 a răspuns (pentru ellai):

Chiar 2013

| zyzythop a răspuns:

Pai am incercat odata si mi-a mers... da nu cu *RI#...ci cu *x*... dar nu stiu de ce nu mai merge.tongue

| Dennisaioana a răspuns:

*RI# nu mai merge. Acuma e *xc* (cu majuscule)