| Robert1st321 a întrebat:

Cum poți sa faci rost de pungi de curierat cargus?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la ei, contracost.
Intri la un sediu de-al lor, le spui ca vrei sa expediezi si ai nevoie de pungi.
Inventezi o minciuna cum ca vrei sa adaptezi coletul in functie de dimensiunea pungii, ca trebuie sa pui niste polistiren si bla bla bla.
Pentru ca normal, mergi cu obiectul/coletul si ti-l baga ei in punga (daca e nevoie).
Spui si tu ca ai mai multe carti de trimis, si nu stii cate incap intr-o punga. Sau haine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca faci rost, sunt niste pungi pe care le pun ei cand trimiti un pachet prin Cargus. Poti doar sa iti cumperi pungi de curierat fara logo sau sa comanzi unele cu logoul ales de tine.

| Anonimul151 a răspuns:

Poți afla contactându-i pe cei de la Cargus. Ei îți vor da toate detaliile. Probabil, ai putea face rost de acele Pungi doar dacă ai o firmă care trimite destul de multe colete cu ei într o luna. Doar dacă ai contract cu ei îți pot da Pungi. Nu știu sigur, dar cum am spus. Poți afla 100% sigur contactându-i prin telefon sau email.