| StrongHeart a întrebat:

Cum reusesti sa te duci la munca in fiecare zi? Adica sunt zile in care te simti bine si motivat si iti e destul de usor, dar intrebarea mea e cum reusesti sa te ridici din pat in "zilele alea" cand nu ai nici cel mai mic chef de nimic si de nimeni?
Care e secretul?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Necesitatea financiara pentru supravietuire e motivul pentru a lucra

suntserios
| suntserios a răspuns:

Facturile, chiria, ratele sunt mereu motivate sa vina la mine... asa ca

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai, suna telefonul. Si ma duc, ca altfel m-as simti prost, si mi-as petrece toata ziua inventand scuze si gandindu-ma cat de tare se supara pe mine thinking
Mie mi-e usor sa plec undeva unde stiam ca trebuie sa ajung, chiar daca nu e cea mai placuta activitate. Cheful de munca mi-l manifest acolo; daca mi-e lene, stau mai mult retras, degeaba.

| SilentRain a răspuns:

Din experienta mea, deși aveam o scârbă fata de locul de muncă
Pentru mine deja lucrule erau setate, ma duc îmi fac treaba și gata
O melodie bună și o cafea era suficent, la mine era rutina

| gemeni6226 a răspuns:

Prin puterea vointei, imi spun ca pot sa fac acest lucru, si imi mai spun''am sa trec si peste asta ce va fi va fi''.Si tot trec peste si asa imi va sosi uite asa si concediul ce incepe luni pe data de 1.Imi e greu doar cand trebuie sa ma trezesc dimineata asta dupa ce inainte cu o zi am fost de dupa masa.

| FreddieM a răspuns:

N-am patit. Trezitul de mers la munca e normal ca si mersul la baie, simti nevoia sa o faci.
Pace

| Dalmore a răspuns:

Nu trebuie s-o gândești prea mult.

| Endoryus a răspuns:

Nu muncesti nu sunt bani. Nu sunt bani, degeaba existi. Mai e si partea de realitate. Chirie, facturi, mancare, distractie, mici placeri. Cu ce le platesti? Ochi frumosi? Nimeni nu ii are atat de frumosi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cine zice că trebuie să ai și chef să mergi la munca laughing daca nu as avea chef să merg și as avea ceva mai bun de facut, nu as avea cel job.

| lorix a răspuns:

Problema este pusa gresit.
Pentru majoritatea nu este o chestiune de chef sau de vrut, ci de nevoie, una fundamentala. Muncesti sa traiesti.
Pana si aia care isi adora slujbele au din an in pasti zile in care nu au chef de munca.

| AndreiCraiova a răspuns:

Secretul este cand si cum adormi. Trebuie sa adormi cat mai devreme, ideal pana in 23. Importanta este si alimentatia. Sunt alimente care a doua zi te fac sa fii slabit (in special dulciurile). Ai spus ca ai zile cand te simti bine. Analizeaza bine ce ai facut cu o zi inainte in cazul acelor dimineti. Cunoaste-ti propriul corp si asculta-l.