| anonim_4396 a întrebat:

Cum s-au inventat paturile si cine le-a inventat? Pe ce dormeau oamenii inainte?

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Patul a fost inventat de o femeie care se simțea incomod să și-o tot tragă pe pământ, cu frunze de brusture sub genunchi.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Inca nu se stie cine ( nici pana acum ), dar cert este ca inainte de miraculoasa inventare a patului, oamenii dormeau pe pamant, pe ''parchet '' sau pe paturi improvizate din paie.
Poate ca asta a fost ideea care a adus la inventarea patului! happy

| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Buna! Ar trebui sa gasesti aici: http://www.historia.ro/......romanesti.
Sper ca te-am ajutat.