| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum sa fiu eu insumi in intregime daca port haine care nu imi plac ci doar haine care sunt la moda? Cat de mult il caracterizeaza hainele psihic si fizic pe om? Tu te imbraci cu ce iti place sau te imbraci mai mult cu ce e la moda?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu port haine care imi plac, niciodata nu mi-a pasat de moda. Nu imi cumpar des haine, numai cand am nevoie cu adevarat si atunci imi cumpar mai multe, ca sa nu fiu nevoita sa pierd timpul in oras la cumparaturi prea curand (imi cumpar haine cam o data la doi ani). Port mereu pantaloni sau blugi si tricouri sau pulovere vesele si lejere. Asa ma imbrac de la 14 ani si ma simt inca bine

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Prefer sa ma imbrac cum imi place, adica in stilul clasic. La urma urmei, nu conteaza atit stilul, ci cit de bine iti sta, cum "vin" hainele pe tine. Poti sa fi imbracat "la moda" si sa stea hainele pe tine ca pe gard.
Desigur ca hainele il caracterizeaza oarecum pe om, dar nu ce imbraci, ci cum te imbraci. Daca esti ingrijit, sau neingrijit, extravagant, sau simplu in imbracaminte, probabil ca ea reflecta ceva din personalitatea ta. Am vazut medici simpli ca oameni, si erau imbracati simplu (ca nici nu ziceai ca erau medici) dar ingrijit, dar am vazut si oameni fara scoala, dar finuti si cu personalitate si imbracati la costum aratau ca niste directori de firma.
Si, desigur, eu nu as fi eu insumi daca as purta asa ceva : http://huff.ro/......dium-62988 :)

| T0T a răspuns:

Sincer mă doare undeva de modă. Dacă te îmbraci cu ce nu îți place doar că ești la modă ești foarte superficial și pot spune că porți o mască, nu ai tăria să fii tu însuți și să arăți ceea ce ești, nu poți să te exprimi, tu exprimând doar ceea ce zice trendul ceea ce e cam penibil.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu ma imbrac cu ceea ce imi place, degeaba e la moda, daca eu nu ma simt confortabil in ce sunt imbracat.

| justanotheruser99 a răspuns:

De ce te stresezi cu întrebări de genul? Doar poarta ceea ce îți place, nu e necesar sa te pliezi după tendințele din modă. Eu așa fac, insa ideea e ca eu stiu cum sa îmi asortez hainele, care chiar daca poate nu sunt ultimul trend, sa arate bine. Deci, da, eu port ceea ce îmi place, nu înseamnă ca daca nu e lamoda nu arata bine.
Nu cred ca "Haina il face pe om", insa îmbrăcămintea aleasa in general il reprezintă, ii poarta amprenta. Deci, revenind de unde am pornit, poartă ceea ce dorești tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La moda este ce iti sta bine.

Eu ma imbrac cu ce imi place si consider ca ma avantajeaza, cred ca au fost cateva sezoane in care n-am mai calcat in mall pentru ca eram scarbita de printurile cu floricele, gargarite, gandacei si tot felul de minunatii dar si exceptii cand ce era la moda se plia atat de tare pe gustul meu.

Oricum brand-urile astea din mall copiaza ce este la moda de la designeri in sezonul respectiv. Daca toamna asta se poarta bulinele in toate magazinele o sa existe buline. Deci n-ai cum sa nu-ti iei ceva ce nu este la moda din mall. ( mai mult sau mai putin purtat de restul lumii da )

Important e sa selectezi ce ti se potriveste tie din toate stilurile care sunt propuse.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Am gasit asta mai de mult pe tumblr: fashion is what you buy style is what you do with it. si m-am gandit sa nu ma uit la haine individual dar sa ma uit si ce imi vine mie personal mai bine si cum le port, si daca se asorteaza etc.si daca cumpar din mall stiu deja ca sunt la moda