| Anonim_3348 a întrebat:

Cum sa invat limba engleza?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultă filme în engleză, desene, învață lucrurile elementare dintr-un ghid de conversații, repetă-le și cel mai simplu este să vorbești pe net cu străinii iar dacă nu știi cuvinte îți deschizi dicționarul online roman englez si dai cu copy paste și așa exersezi limba engleză și vei reține automat cuvintele. Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai atent(a)la orele d engleza, asta daca esti la scoalalaughing

| ariciul88 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=8beh6KowA8A&feature=related
asta e o metodă de a invata o limbă straină. problema e ca e explicată in engleză :).

| ionuttudy a răspuns:

Singur in camera, concentrat pe lectie nu pe perversiuni.La mine merge.

| Oanna_Oana_1993 a răspuns:

Hey! Limba engleza o inveti dupa un manual, si daca iti da un CD bonus, numa dupa ce ai invatal acel manual poti sa te uiti si pe CD.Eu asa stiu.E o metoda usoara! Incearca! Is very easy!