| marian19954321 a întrebat:

Cum sa ma bag in seama cu o colega mea de munca? Imi place de ea dar nu stiu cum sa o abordez. Ceva sfaturi? Va rog! Dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Intai vreifica daca este maritata sau este intr-o relatie.
Apoi, o saluti de fiecare data cand o intalnesti si cand ajungi in bucataria companiei sau la locul ei de munca saluti respectuos pe toata lumea, inclusiv pe ea.
Daca afli ca este necasatorita si nu are iubit, atunci poti gasi motive sa-i ceri un sfat sau sa te duci la ea cu o problmea de servici, totul facandu-se pe un ton cal si politicos, ca ea sa te ajute si sa te placa.
Dupa ce discuti de cateva ori cu ea, in zile diverse, ii poti pune si intrebarea daca nu vrea sa iasa la o cafea cu tine.

7 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu te baga deloc, ca nu vrea nimeni sa aiba vreo legatura cu vreun coleg de la munca.

Dar daca te intereseaza atat de mult, da-i un minim de atentie, dar doar atat. Uită-te random in ochii ei, intreab-o lucruri daca ai nevoie, dar fa cat mai putina interactiune, dar incearca sa pari in rest complet neinteresat. Cu cat se dau mai multi la ea cu atat e mai bine pentru tine.

Daca arati bine si ai un caracter ok, vei vedea ca se mai uita la tine, sau poate caute sa se bage in seama cu tine. Abia atunci poti sa creezi momente si sa vorbesti mai mult cu ea. Fa-o pana cand va intelegeti binisor si vezi acolo o oarecare tensiune sexuala. Dupa ce faci asta, o poti invita in oras.

Stiu ca suna stupid, dar nu ai alta alternativa. Sa o inviti direct in oras fara sa vă cunoasteti e cringe rau si probabil nu va accepta, oricat de frumos ai fi. Ca nimeni nu vrea o relatie cu un coleg de munca, decat daca se intampla sa se formeze o atractie acolo, poate chiar mai mult in timp.

| gemeni6226 a răspuns:

M-i s-a intamplat o data caci mi-a placut mult de un coleg cu care cand era neagra cand era alba, cand era foarte dragut cu mine, cand era cam dur, si dupa ce nu am mai lucrat impreuna mi-a destanuit ca fara sa stiu eu o data m-a urmarit sa aflu unde stau.Sefa mea de multe ori il tachina de fata cu mine ca de ce nu ma conduce acasa, de ce nu ma invita la un suc.Si el ocolea raspunsul si vorbea pe linga si eu fiind pusa intr-o situatie dificila am zis ca nu e nevoie sa ma conduca.(desi nu mi-ar fi parut rau sa o faca, dar na fata de sefa nu am vrut sa ramin intr-o situatie nasola)Daca el ar fi avut destul curaj sa ma invite orisiunde sau sa ma conduca acasa nu l-as fi refuzat, iar sefa daca vroia sa ne vada impreuna trebuia sa-i spuna cand nu aud eu.In orice caz am parerea ca cine nu e indraznet pierde, un barbat trebuie sa fie barbat si sa incerce.O data mama mea a zis ca e usor sa aperi o cetate care nu e asediata. Sper sa intelegi ceea ce zic.Acuma el lucra la un supermarket ca agent de paza si m-a intrebat daca am pe cineva, si da acum am dar daca ma intreba in vara trecuta cand ne-am intilnit atunci nu aveam, dar atunci nu m-a intrebat.

| Lukasssz a răspuns:

Înțeleg că poate fi intimidant să abordezi pe cineva de la locul de muncă, mai ales dacă există un interes romantic. Iată câteva sfaturi care ar putea să te ajute:
Creează o conexiune prietenească: Începe prin a construi o relație prietenească cu colega ta. Poți începe prin a-i adresa un zâmbet cordial, salutând-o cu un "Bună" zilnic sau participând la conversațiile de grup la locul de muncă. Este important să începi cu interacțiuni prietenești și să nu sari direct la subiectul interesului romantic.
Fii atent la semnalele ei non-verbale: În timpul interacțiunilor, observă cum reacționează colega ta. Dacă pare deschisă și prietenoasă în prezența ta, este posibil să fie receptivă la o abordare mai personală. Dacă pare rezervată sau nu manifestă un interes deosebit, ar putea să fie mai bine să continui să construiești o relație de prietenie înainte de a încerca să treci la un nivel mai personal.
Găsește puncte comune: Încearcă să descoperiți interese sau activități comune. Află mai multe despre ceea ce îi place să facă în timpul liber sau despre pasiunile ei. Găsirea unor puncte comune vă poate ajuta să inițiați conversații și să construiți o conexiune mai puternică.
Fii sincer și autentic: Atunci când simți că este momentul potrivit, poți încerca să te deschizi puțin despre tine și să împărtășești un interes sau un hobby care te pasionează. Fiind sincer și autentic, poți atrage atenția colegului tău și puteți începe să vă cunoașteți mai bine reciproc.
Fii pregătit pentru orice rezultat: Înainte de a te angaja într-o abordare romantică, asigură-te că ești pregătit pentru orice rezultat, inclusiv pentru respingere. Este important să respecți decizia și confortul colegului tău și să îți continui relația de lucru în mod profesionist, indiferent de rezultatul interacțiunii voastre personale.
În general, este important să fii respectuos, să fii atent la semnalele ei și să construiești o relație bazată pe încredere și respect reciproc.

| wildthing a răspuns:

Care-i nivelul maxim de interactiune pe care l-ai avut cu ea pana acum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi afla dacă e căsătorită sau într-o relație. Vezi dacă și ea are un dram de simpatie pentru tine apoi treci la acțiune.

| Lupică27 a răspuns:

Aceleasi intrebari in fiecare zi, vorbesti cu ea, te imprietenesti si o scoti la o shaorma cu de toate.

| Andronachee a răspuns:

Intreab o daca vrea sa iasa cu tine la suc