| Cryyysa a întrebat:

Bună am și eu o întrebare va voi explica puțin despre ce e vorba copilul meu are 10 ani și uneori simte nevoia de a plânge dar în același timp simte ca vrea sa vomite asta pentru ca are o ușoară aneteala fără nicio alta durere el mananca bine merge la scoala dar probmema asta ce o vad ma îngrijorează. El e perfect sănătos. Are o greutate de 45 de kgm. Niciodată el nu a fost bolnav de nicio boala. Va rog dacă aveți idee ce poate fi.

20 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Genul acesta de probleme medicale necesita vizita la un medic ..medicul de familie de inceput!

| Cryyysa explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc frumos

| Simpatic a răspuns (pentru Cryyysa):

Nu ai pentru ce!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca copilul plange la 10 ani fara motiv si uneori vomita, inseamna ca are probleme serioase de sanatate si va sfatuiesc sa-l duceti d eurgenta la medic pentru investigatii, ca nu este bine pentru el.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru orice problema referitoare la copil e preferabil sa apelati la medic.Aici pe TPU nu exista medici.

| ioana748 a răspuns:

Se intampla in organismul lui diverse schimbări si reactii chimice.
Sa i dati vitamine si minerale specifice vârstei.
De asemenea o discutie cu un psiholog unde poate vorbi ce nu poate cu dumneavoastră.
Poate fi simplul fapt ca isi doreste atentie mai multa din partea parintilor sau chestiuni nebănuite pe care le poate afla psihologul de copii.
Bineînțeles un set de analize sa vedeti daca are anumite carente sau cum sta cu glicemia.
Multa sanatate si toate cele bune,

| Cryyysa explică (pentru ioana748):

Mulțumesc mult.

| ioana748 a răspuns (pentru Cryyysa):

Cu drag❤️

| Cryyysa explică (pentru ioana748):

Mulțumesc mult

| Mihai0101 a răspuns:

Ameteala si greata ceva clar ca nu e bine trebuie mers la medic si facute o serie de analize! Ia-ti zis cum se manifesta unui medic pana acum?

| Cryyysa explică (pentru Mihai0101):

Mulțumesc. Nu nu am fost la medic deoarece asta e de câteva zile nu a mai avut asta pana acum dar cel mai aiurea e ..de ce simte sa plângă un plans asa ascuns cu nod în gat.îl simt și îl vad

| DarknLight a răspuns:

Să plângă și vomite, în același timp? Nu știu ce să zic, de aceste simptome corelat nu am prea auzit, decât dacă ar fi să o interpretați așa : plânge psihologic, pentru că are niște probleme psihologice, iar asta să ducă la o anorexie și simțitul de "a voma" mereu să fie un efect al durerii și al anorexiei.
Dar ar fi de văzut dacă nu cumva voma, poate ascunde de fapt altceva, precum o leziune sau boală la stomac, probleme cu bila ori ficatul, pancreasul ori oricare altă boală. Faceți-i un set de analize complet, pentru siguranța micuțului.
Dar dacă și după astea totul reiese normal, ar fi cazul să cercetați altă problemă. Pe zona psihică, dar mai ales, dacă spuneți că e elev, pe cea a școlii și a unui potențial bullying școlar, atât din partea elevilor, cât și al profesorilor. Vă recomand să faceți niște cercetări în această direcție. Mă gândesc că poate din cauza asta să nu cumva să apară toate celelalte simptome sau chiar așa să simtă el nevoia de a vă spune că ceva nu e în regulă.

| Cryyysa explică:

Ce ați scris nu are relevanta va rog sa fiți respectos

| Simpatic a răspuns (pentru Cryyysa):

Ai posibilitatea sa ii faci raportwinking

| Cryyysa explică (pentru Simpatic):

Mai bine nu. Dar e urat sa intri daca nu ști ce scrii ..ma refer la Null...

| Simpatic a răspuns (pentru Cryyysa):

Asta pentru ca esti o persoana cu mult bun simt, insa fii atenta aici pe TPU sunt extrem de multe persoane certate cu bunul simt cat si mai rau! de aceea userii cu caracter pleaca de obicei de aici! datorita acestor trolli

| Cryyysa explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc. Uni oameni chiar depășesc anumite limite ale respectului. Nu poți scrie ceva doar pentru caterinca poate o persoana chiar e în problema referitor la întrebări. Avem nevoie de conversati idei chiar și recomandări pentru ca de-asta suntm aicia

| Simpatic a răspuns (pentru Cryyysa):

Stiu asta si iti dau dreptate, insa sub anonimatul TPU multi intra aici purtand inca o 'masca' peste masca pe care o poarta ei zilnic in lume! 'masca' lipsei bunului simt si cea a lipsei de caracter pe care o au si in realitate!
este plina platforma asta de oameni lipsiti de scrupule, trolli
culmea este ca unii sunt useri vechi aici si au rezistat precum un virus, asta fiind ei in final, virusi

| DomnulGaura a răspuns:

Asa e