| Andrei200202 a întrebat:

Cum să mă mai bucur de revelion cand de revelion a murit bunicul meu de covid in spital?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e o intrebare buna. Nu stiu daca merge sa te hahaiesti chiar peste masura daca te gandesti la bunicul tau. Dar ca sa nu ii superi/intristezi (si) pe ceilalti cred ca nu ar fi rau sa ai macar o schita de zambet pe fata si sa dai si tu noroc cu sampania si restul care se fac de anul nou. Intelegi ce zic?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A fost revelionu trecut, ai avut 12 luni la dispozitie sa treci peste, nu ti pomana acum. Fi ca strainii 1 zi sau 2 un doamne iarta-l si a fost un om de casa, apoi te faci ca si cum nu exista.

| Mosotti a răspuns:

Pai a murit anul trecut, ce treaba are cu anul asta? Viata merge inainte orice ar fi, nu stai agatat de trecut.
In medicina sta ca dupa un deces omu trebuie sa-si revina in maxim 6 luni, daca nu-si revine, nu e in ordine, daca nu-si revine dupa 6 luni, s-ar numi ceva depresie.

| LoveSleep a răspuns:

Nu e obligatoriu sa te bucuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic greșit în a nu te simți bine în perioada asta. E de înteles, mai ales dacă el a însemnat mult pentru tine. Așa că ai răbdare cu tine si acceptă-ți sentimentele si acceptă faptul că poate mai ai încă nevoie de timp, pentru a incepe sa vezi lucrurile mai altfel. Și pentru a putea să te bucuri din nou de perioada asta împreună cu cei dragi ție. Pana la urma, se va intampla și asta, cu timpul, o dată ce vei reuși sa te împaci mai bine cu gândul morții lui. Chiar dacă amintirea lui va ramane vie mereu. Doar că probabil mai ai inca nevoie de timp pentru asta și e perfect normal sa fie așa. happy

| TheStrategist a răspuns:

A trecut un an de atunci, trebuie să fii puternic și să treci peste.