| Nimeni20192018 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa imi ia un pisoi? Ea spune ca nu merit!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spune-i asta.
Un copil care are un animal de companie de care are grijă devine mai bun, mai fericit, ia note mai mari, devine mai milos cu animalele și cu oamenii.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil mama stie mai bine de ce meriti.
Poti sa-l capeti, cond dovedesti ca esti capabil sa faci ceva ce nu ai facut pana acum, de mama ta afirma ca nu meriti.

| Andreeush a răspuns:

Dovedește-i că meriți să ai un pisoi.

| Hammurabi a răspuns:

Parcă întrebai cum să o convingi pe maică-ta să te retragă de la școală.
De ce?
Să ai timp să-ți îngrijești pisoiul?

| Raven a răspuns:

Convinge-o devenind un copil care merită să aibă un pisoi: fii responsabil, dovedește că poți avea grijă de o altă ființă în afară de tine însuți.