| iubaretul13 a întrebat:

Mie imi place de o fata, care si ea simte ceva pentru mine, dar prietena ei cea mai buna se baga si ii spune tot felul de motive ca dupa o sa fie mai rau.Cum sa o conving pe prietena ei cea mai buna ca merit sa fiu cu ea?

3 răspunsuri:
| Crocaa a răspuns:

Nu prea poti rezolva situatia doar prin vorbe. Fata asta are nevoie de fapte. Tu va trebui sa fii cel care o asculta, care vorbeste cu ea, care ii mai aduce cate o floare, ii face complimente, care intr-un final o convinge ca totul va fi frumos, dar sa nu o sufoci cu prea multa atentie totusi. Ea are acum incredere in prietena ei, dar fa cumva sa aiba mai multa incredere in tine.Analizeaza putin situatia, ce se vorbeste de tine prin gasca de prieteni? De bine sau de rau? Ea cu siguranta se ghideaza dupa ce aude. Ofera-i o parere buna despre tine.

| NeimaginabilA a răspuns:

Nu asta e problema, prietena ei e invidioasa pe ea, asa ca e mai complicata problema.
Incearca sa vorbesti cu fata de care-ti place si sa o-ntrebi de ce se comporta prietena ei asa de urat fata de tine.

| ilovevodka a răspuns:

Stiu genul ala " prietena cea mai buna"... mai bine spune-i direct, poate isi va da seama si ce fel de prietene are...