| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scot o pata de marker permanent dintr-o curea din material textil, am incercat cu alcool izopropiloc, pasta de dinti si altele. Nu am acetona, spirt si vanish, dar daca functioneaza o sa cumpar. Rate culoarea alb spre gri. Dau funda daca ajuta. Repede.

3 răspunsuri:
| LeeJiEun a răspuns:

Nu fa asta acasa, s-ar putea decolora. Mai bine du-te la un magazin de detergenti si intreaba vanzatorul. Sigur te va ajuta el.

| Miree a răspuns:

Aş spune că acetona este bună, dar s-ar putea să se decoloreze. Cel mai bine te duci şi întrebi un specialist!

| Starla14 a răspuns:

Ms numai ca este cureaua mea de chitara, este musama si peste ea este cusuta emblema firmei, null ma prea intereseaza daca se decoloreaza pentru ca vreau sa o pun in vanzare. Oricum este o pata mica, dar clientul nu o sa fie prea bucuros daca o las acolo.