| andrei1121 a întrebat:

Cum scap de un virus daca antivirusul nu are timp sa scaneze?

3 răspunsuri:
| HaChick a răspuns:

Formatezi partitia in care se afla!winking Pe bune acum, cum sa nu aibe timp antivirusul sa scaneze, sau DE CE? Daca e virusat, raman doar doua optiuni, ori folosesti un Antivirus bun, depistezi virusii, ii stergi sau ii bagi in carantina; ori formatezi partitia in care se afla acel virus (daca e in C:\, poti reinstala windowsul : ). Cel mai recomandat pentru inceput ar fi totusi SA DAI TIMP antivirusului sa scaneze...

| putzulica a răspuns:

Daca sti fiserul infectat cu acest virus i dai dellete si scapi de el. iar daca nu sti sigur dai scanare personalizata si alegi cam ce partite si folder ai vrea sa scaneze. sa se termina mai repede.happywinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Il identifici si ii dai End Process din Task Manager.