| andrei1121 a întrebat:

Cum scap de un virus daca antivirusul nu are timp sa scaneze?

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Il identifici si ii dai End Process din Task Manager.

| putzulica a răspuns:

Daca sti fiserul infectat cu acest virus i dai dellete si scapi de el. iar daca nu sti sigur dai scanare personalizata si alegi cam ce partite si folder ai vrea sa scaneze. sa se termina mai repede.happywinking

| HaChick a răspuns:

Formatezi partitia in care se afla!winking Pe bune acum, cum sa nu aibe timp antivirusul sa scaneze, sau DE CE? Daca e virusat, raman doar doua optiuni, ori folosesti un Antivirus bun, depistezi virusii, ii stergi sau ii bagi in carantina; ori formatezi partitia in care se afla acel virus (daca e in C:\, poti reinstala windowsul : ). Cel mai recomandat pentru inceput ar fi totusi SA DAI TIMP antivirusului sa scaneze...