| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Cum va descrieti pe voi insiva? Am vazut mai multe intrebari ca "Ce defect ati schimba la voi?".
Voi ati schimba ceva? Aveti caracteristici pe care oamenii le numesc defecte, dar voi le considerati calitati? V-a spus cineva in viata reala ca sunteti ciudati/timizi?

34 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Eu sunt un om extrovertit, microbist inrait, implicat in pasiunile mele, un om normal, deschis la minte, sunt in stare sa incep diferite conversatii si sa am si eu habar de cate ceva, nu sunt as la orice, dar macar stiu si eu despre ce este vorba.

Defectul meu primar este ca imi pierd rabdarea repede, nu prea pot sa mai am rabdare, sunt agitat si fac treburile pe fuga pentru a scapa mai repede, asta e un defect de care trebuie sa scap.
Nu mi-a zis nimeni ca sunt intr-un fel cu rautate, doar ca sunt prea implicat in fotbal iar eu nu am nimic de castigat din asta, doar stari proaste, nervi si sanatatea mancata.
La ultima intrebare nu mi-a zis nimeni asta, poate doar ca prima impresie pana sa ma cunoasca, dar cine ma cunoaste nu ma caracterizeaza asa/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Aveti caracteristici pe care oamenii le numesc defecte, dar voi le considerati calitati?" Da, aroganta si narcisismul. BIne, nu sunt ciudatul ala de narcisist care da limbi la oglinda cand isi vede reflexia, doar ca am o parere buna despre mine. Am si motive. Ciudat da, timid nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nimeni? Lasa ca iti zic eu atunci. CIudatuuuuuleeeee.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Drimmero):

Eu cred ca am putut sa ma uit la maxim jumatate de meci si dupa am adormit.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Brokenico, tie ti s-a mai zis, mie nu)))))

| Cinevacatoatalumea explică (pentru anonim_4396):

Mie mi se spune mereu ca sunt prea orgolioasa. De ce sa nu lupt daca am dreptate cu ceea ce zic?

| Drimmero a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Nu esti facuta pentru asa ceva, nu esti antrenata, fotbalul nu are farmec sa-l urmaresti daca nu ai o echipa favorita, atunci te uiti pana la final fara sa te plictisesti.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Drimmero):

Si pana ajungi sa ai una favorita?

| Drimmero a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

De obicei stii care iti este dragostea...trebuie sa fii in stare s-o porti in suflet tot restul vietii, prin fotbal inveti sa fii fidel, atasat, sa oferi incredere si iubire neconditionata, cam aia e prima dragoste.
Te nasti cu scopul de a iubi echipa x

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Drimmero):

Asa cum o sustinem pe Simona Halep?

| Drimmero a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Nici vorba, nu se compara in veci fotbalul cu tenisul.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Drimmero):

De ce? Toate iti dau acelasi sentiment cand le privesti.

| Drimmero a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Nici intr-un caz, fotbalul e un sport mult mai vechi, mult mai frumos, e un joc de echipa, e un efort sumbru, o lupta pentru culorile iubite si pentru ceea ce reprezinti, nici n-am cum sa-ti explic, un microbist adevarat stie sa iubeasca.

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă e să o luăm așa fotbalul e pământ de flori pe lângă rugby în ce privește cultivarea caracterului.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Drimmero):

Hmm, probabil simti asa pentru ca victoria se obtine mai greu.
In volei sau basket mingea nu poate sa stea veodata pe loc. In volei se joaca 2 seturi a cate 25 de puncte si daca la sfarsit e remiza se joaca si al treilea. La basket ajung sa incrie chiar mai mult de 100 de puncte, pe cand la fotbal trag cu greu pentru un punct. Parca ma frustrez si eu cand ii vad ca se apropie de poarta si apoi dau pasa inapoi.
Dar totul e prea subiectiv. Mie imi place mai mult voleiul, basketul sau tenisul decat fotbalul.

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Intervin prin a spune ca fotbalul e sportul rege, e drept ca Rugby-ul e un sport barbatesc, mai barbatesc decat fotbalul, dar sportul rege mereu e mai atractativ si strange milioane de fani oricand.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Bacemi):

Ma doare pe mine cand vad cum e cineva placat.

| Drimmero a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Fotbalul e unicul sport din lume in care scorul poate sa se termine 0-0, asta spune multe despre el si cat e de disputat.

Ia gandeste-te putin, eu sau alt fan al echipei x cum reactionam cand echipa noastra pierde, rateaza sau ia gol... dar cand castiga si te bucuri ca un nebun.

| RAY a răspuns:

Imi este greu sa ma descriu pentru ca nu am trecut prin toate situatile posibile ale vieti, cred ca am simtul umorului,sincer,o persoana rationala dar condusa de emotii,sentimente,impulsuri pe moment, o persoana cu o minte deschisa spre orice =nu am preconcepții,dogme, religie, credinta pentru nimic, imi place cunoasterea, nu-mi place ca nu am ambitie, motivatie necesara, imi lipseste poate increderea in mine, acum 4 ani eram timid acum numai sunt cam deloc, am rabdare asa imi spun unele persoane, pe mine nu ma supara critica rationala, gen ray nu slabesti 20 de kg esti pasibil de o boala la inima,diabet, tensiune etc dar prezinta si o solutie ce sa fac?, nu-mi place ca imi repet greșelile din trecut, fricos sa incerc chesti noi =gen sa ma vad iar cu o fata, imi este frica de a pierde pe cineva sau de respingere din partea sexului opus, inca nu m-am descoperit sincer

| Superior a răspuns:

Omul care stie ca mereu are dreptate, dar restul nu au rabdare sa-l asculte sau il considera neexperimentat pentru a-i da o sansa ideeilor lui, care are propriile principii pe care cei din jurul nu sunt capabili sa le inteleaga, care uraste lucrul in echipa, care cateodata e atat de lenes si lipsit de viata incat nu are puterea de a mai respira.
Ma enervez repede si uneori as sfarsi prin a-mi da capul in perete doar sa ma calmez ca daca nu ii omor pe toti.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Si barcelona e regina fotbalului ok

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

E regina furturilor si a ciordelilor de fotbal!

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Eu propun sa isi faci pereți din rigips cica nu dor asa tare cand te lovesti de ei

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ok atunci Real Madrid CF
Campionatul Spaniei (33)
Copa Del Rey (19)
Supercupa Spaniei (9)
Copa Eva Duarte (1)
Copa de la Liga (1)[5]
Internațional Liga Campionilor (12)
Cupa UEFA (2)
Supercupa Europei (3)
Cupa Intercontinentală (4)

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă adevărul îl spune un om singur rămâne adevăr. Popularitatea e fix căca t. Uită-te la democrație ce sistem "ideal".

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Stai linistit, cand fura barca, cand Realul,, nu e noutate pentru fotbalul mare.
Ambele sunt niste ciume pentru fotbal!

| syd a răspuns:

Sunt perfect ca o sfera cu un colt sfaramat

| whatevernvm a răspuns:

Neh, îmi place de mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as schimba nimic. Daca as face-o, n-as mai fi eu.Sigur,am caracteristici pe care multi le numesc defecte si foarte putini calitati.Nu mi-a zis nimeni asta.

| ShaOfHatred a răspuns:

Eu sunt cancer. Si nu as schimba nimic. Done.