| anonim_4396 a întrebat:

De ce toți oamenii tăcuți sunt considerați timizi?

9 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Asta depinde de mentalitatea fiecarui om.

| Gizăz a răspuns:

Pentru că aşa e făcută mintea omenească. Funcţionează prin stereotipuri pentru că vede legături unde nu sunt.

| T0T a răspuns:

Depinde de mentalitatea fiecaruia.

| AirănMeidăn a răspuns:

Pot spune ca e adevarat. Eu vorbesc foarte putin. Prefer sa nu intru in discutii fara sens. Dar cu anumite persoane ma deschid. Cel mai aiurea e atunci cand habar nu am ce sa zic, cu toate ca vreau sa spun ceva. Dar cunosc persoane cu care am subiect de discutie indiferent ce ar fi, si cu care ma simt ca si cum as vorbi chiar daca tac.

In concluzie, e ok sa fii tacut.

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca e mai comod sa etichetezi o persoana decat sa-ti pierzi din timp cunoscand-o.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
Nu neaparat doar cei tacuti sunt considerati timizi dar si cei intelepti.
O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei care cred asta sunt de fel bufonii in incapere., stii tu cei care vorbesc si numai tac, sa se faca auziti de toata lumea. ce pretentii ai la oeamnii de genul cu iq de maimuta. unul mai "treaz" stie ca atunci cand nu are ceva bun de zis e mai bine sa taci. stii tu vorba aia " mai bine taci ca lumea sa nu zica ca esti prost, decat sa deschizi gura si toata lumea sa fie sigura ca esti".

| fqwaf a răspuns:

Multi nu stiu ceea ce inseamna sa fi timid. Da, ai dreptate ca multi considera persoanele tacute ca fiind timide, dar nu este trasatura principala a timizilor.
Ei considera acest lucuru pentru ca se gandesc ca acelei persoane ii este frica sa se afirme, ii este frica sa nu fie contrazisa sau ca nu are dreptate.
Poate tace ca nu are ceva interesant de spus.